piątek, 19 kwietnia 2019
piątek, 05 kwietnia 2019 10:53   
A JEDNAK STRAJK? EGZAMINY W ZAPLANOWANYCH TERMINACH

Do pięciu pionkowskich placówek oświatowych, które podlegają samorządowi wpłynęły pisma od Związku Nauczycielstwa Polskiego o rozpoczęciu od dnia ósmego kwietnia akcji strajkowej.

 

Jeżeli strona rządowa oraz oświatowe związki zawodowe nie dojdą do porozumienia to już w najbliższy poniedziałek ósmego kwietnia rozpocznie się akcja strajkowa. W Pionkach ma strajkować pięć z sześciu placówek, które podlegają samorządowi. Zaplanowane egzaminy odbędą się w zapowiedzianych terminach.

Wszystko na to wskazuje, że w poniedziałek ósmego kwietnia rozpocznie się ogólnopolska akcja strajkowa nauczycieli. Chociaż ciągle trwają negocjacje to jednak z każdą godziną maleją szanse na zawarcie porozumienia.

Strajk planowany jest również w naszych placówkach oświatowych. Do pięciu z sześciu placówek wpłynęły pisma od Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddziału Międzygminnego w Pionkach, że od dnia ósmego kwietnia rozpocznie się akcja strajkowa, które będzie trwać do odwołania.

Pisma o akcji strajkowej wpłynęły do: Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pionkach, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pionkach, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 w Pionkach, Publiczne Przedszkole Nr 1 w Pionkach, Publiczne Przedszkole Nr 2 w Pionkach. Planowanego strajku nie będzie, więc tylko w Publicznym Przedszkolu Nr 3.

- Mając na uwadze dobro dzieci i kierując się troską o zapewnienie bezpieczeństwa podczas strajku, dyrektorzy placówek zwrócili się do Państwa (rodziców) o pozostawienie dzieci w domu pod opieką rodzicielską. Jednak w sytuacji, gdy zaistnieje konieczność posłania dziecka do szkoły i przedszkola informuję, że dzieci będą miały zapewnioną opiekę pod nadzorem nauczycieli. W tych dniach odbędą się zajęcia opiekuńczo – wychowawcze – czytamy w specjalnym komunikacie Burmistrza Miasta Roberta Kowalczyka.

Jednocześnie nie ma żadnych obaw dotyczących egzaminów gimnazjalnych oraz egzaminów ósmoklasisty. Odbędą się w terminie.

- Informuję rodziców uczniów klas III gimnazjalnych i klas VIII szkół podstawowych, że w trosce o dobro i komfort psychiczny uczniów, zarówno egzaminy gimnazjalne jak i egzaminy ósmoklasisty, pomimo trwającej akcji strajkowej w mieście Pionki, będą przebiegały bez zakłóceń, zgodnie z harmonogramem zaplanowanym w każdej placówce – informuje dalej burmistrz Robert Kowalczyk.

Jednocześnie rodzice powinni śledzić bieżące informacje w mediach ogólnopolskich dotyczącej możliwego odwołania akcji strajkowej. W sytuacji, gdy strajk zostanie odwołany wszystkie zajęcie będą prowadzone według dotychczasowych planów.

- Dziękuję Państwu za zrozumienie problemu, przepraszam za niedogodności, jednak rozwiązanie konfliktu w oświacie nie leży w kompetencjach organu prowadzącego i dyrektorów szkół i przedszkoli – podkreśla w specjalnej informacji burmistrz Robert Kowalczyk.

Pełna informacja Burmistrza Miasta Pionki Roberta Kowalczyka.


(red) (r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster