piątek, 19 kwietnia 2019
środa, 03 kwietnia 2019 09:27   
MAMY MISTRZYNIĘ POLSKI KICKBOXINGU SENIOREK!

W dniach 29-31 marca we Włoszakowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów Pointfighting i Light Contact.

 

 

Podobnie jak przed tygodniem w Węgrowie, gdzie rywalizowali kadeci, również i tym razem bardzo dobrze spisali się zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki. Występując w czteroosobowym składzie wywalczyli oni 6 medali: 1 złoty, 3 srebrne i 2 brązowe.

 

- Najlepiej zaprezentowała się debiutująca w grupie seniorek Aleksandra Grzywacz. Ola wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w najlżejszej kategorii walk pointfighting a w walkach light contact zdobyła srebrny medal – informuje nas Dariusz Sułek z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do w Pionkach.

- Warto dodać, że swoim występem Ola zwróciła na siebie uwagę trenera Kadry Polski pointfighting seniorów, który zamierza włączyć ją do narodowego teamu – podkreśla i jednocześnie nie kryje zadowolenia Dariusz Sułek.

 

Jednocześnie należy podkreślić, że dwa medale wywalczyła debiutująca w juniorkach Zuzanna Maj: srebrny w walkach pointfighting i brązowy w walkach light contact -70kg. Srebrny medal w walkach pointfighting wywalczył także junior Jakub Grzywacz a brązowy w tej samej formule zdobył senior Szymon Grabowski.

 

- To był bardzo trudny turniej, w którym wzięło udział ponad czterystu zawodników z 68 klubów Polskiego Związku Kickboxingu. Wszystkie walki toczyły się na dystansie trzech dwuminutowych rund. Tempo walk było bardzo szybkie a poziom rywalizacji był bardzo wysoki – podsumowuje Dariusz Sułek.

Udział zawodników w mistrzostwach w Węgrowie odbył się w ramach realizacji zadania publicznego „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo w zawodach wojewódzkich i centralnych” i został sfinansowany ze środków Powiatu Radomskiego.

(red)

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster