piątek, 19 kwietnia 2019
wtorek, 02 kwietnia 2019 18:03   
PIONKOWSCY SPORTOWCY NAGRODZENI

We wtorek w pionkowskim magistracie wręczono nagrody i wyróżnienia sportowcom i trenerom reprezentującym miejskie kluby sportowe.

 

 

Dziesięciu zawodników i jeden trener – za trud, wysiłek i sukcesy na sportowych arenach we wtorek drugiego kwietnia zostali docenieni.

Bez wątpienia sport jest częścią ich życia. Poświęcają mu swój każdy wolny czas i oddają całe zaangażowanie. Na szczęście po miesiącach spędzonych na treningach i zawodach przychodzą chwile radości i wytchnienia. Nagradzani są, bowiem, nie tylko podczas bezpośredniej rywalizacji, ale również wówczas, gdy opadł już zgiełk sportowych aren.

 

-Plebiscyt, w którym teraz otrzymacie nagrody i wyróżnienia organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Radomiu. Mam jednak nadzieję, że już w przyszłym roku spotkamy się na naszej pionkowskiej gali sportu – powiedział do uczestników sportowego spotkania kierownik Wydziału Sportu i Rekreacji w Urzędzie Miasta Andrzej Iwanowski.

 

W zaszczytnym gronie wyróżnionych znalazło się w sumie jedenaście osób w tym dziesięciu sportowców i jeden trener.

- Poświęcacie swój czas dla pasji, jaką jest sport. Wiem, że to nie jest łatwe. Musicie pogodzić naukę i życie prywatne z treningami i udziałem w zawodach. Zapewne sportowa pasja nie jest łatwa również dla waszych rodziców, którzy kilka razy w tygodniu zawożą was na treningi – powiedziała do wyróżnionych i nagrodzonych sportowców Zastępca Burmistrza Miasta Pionki Kamila Kaczorowska. W swojej wypowiedzi podkreśliła również, że należy dołożyć wszelkich starań, aby już w przyszłym roku nasz samorząd samodzielnie zorganizował galę sportu.

 

Nagrody i wyróżnienia w grupie sportowców otrzymali: Alicja Wiszniowska – Centrum Tang Soo Do Pionki, Zofia Sztyber – UKS „Beta” Pionki, Maja Zagożdżon „Delfin” Pionki, Miłosz Żurawski – „Proch” Pionki, Julia Miękus „Orlik” Pionki, Zuzanna Maj – centrum Tang Soo Do Pionki, Aleksandra Pyrzyk – UKS „Beta” Pionki, Eryk Machnio – „Proch” Pionki, Julia Grzywacz – UKS „Beta” Pionki, Adrian Pachlerski – „Proch” Pionki. Z kolei najlepszym trenerem uznany został Wojciech Mazur z UKS „Delfin” Pionki.

Wyróżnieni i nagrodzeni oprócz dyplomów i nagród rzeczowych otrzymali również bony pieniężne w kwocie od 200 do 300 złotych.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster