piątek, 19 kwietnia 2019
poniedziałek, 01 kwietnia 2019 11:54   
CHARYTATYWNIE DLA OLKA I KRZYSIA

Ponad osiem tysięcy złotych udało się zebrać podczas charytatywnego turnieju piłkarskiego, który zorganizowany został dla Olka i Krzysia.

 

 

W minioną niedzielę odbyła się już druga edycja charytatywnego przedsięwzięcia sportowego „Gramy z sercem”. Tym razem naszego wsparcia potrzebuje Olek oraz Krzyś.

Kolejny już raz mieszkańcy naszego miasta pokazali ogromne serce, determinację i najczystszą ludzką dobroć. Wszyscy zagrali z sercem. W minioną niedzielę w Miejskiej Hali Sportowej odbył się drugi charytatywny turniej piłkarski „Gramy z sercem”. Tym razem naszego wsparcia potrzebuje Olek oraz Krzyś.

 

Krzyś cierpi na pęcherzowe oddzielenie się naskórka, które powodują ból a każdy dotyk staje się cierpieniem. Z kolei Olek przyszedł na świat się z połową serca i przez kilka miesięcy przebywał w szpitalu.

Tradycyjnie głównym organizatorem tego sportowo – charytatywnego przedsięwzięcia była drużyna „Paskudne Dziki”, która znana jest między innymi z występów w Miejskiej Lidze Piłki Halowej. W organizacyjną pomoc zaangażował się Wydział Sportu i Rekreacji pionkowskiego Urzędu Miasta. Wsparcia udzieliło również wiele firm oraz wolontariusze. Wśród wspierających była między innymi firma „Dar Bud” Dariusza Złotucha oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Pionek.

 

Ponadto można było skorzystać z fotobudki, posilić się w food trucku, czy też wziąć udział w konkursie lania wody, którzy zorganizowali strażacy z OSP. Była również loteria fantowa a także stoisko lecznicze „Świątynia Zdrowia”. Nie mogło także zabraknąć stoiska z rękodziełem i domowymi wypiekami.

Oczywiście „Gramy z sercem” to także wymiar sportowy. Na parkiecie w piłce halowej rywalizowali się sobą: „Niepozorni”, „Świetliki”, „Szwagry”, „Paskudne Dziki”, „Pionki dzieciom” oraz „OSP Pionki”. Ze zwycięstwa cieszyła się drużyna „Świetliki”. Tu jednak nie zwycięstwo było najważniejsze. Najważniejsza była pomoc i zebrane środki dla Olka i Krzysia. A tych udało się zebrać całkiem dużo. Jak, bowiem powiadomili nas organizatorzy w sumie podczas całego turnieju do puszek trafiło ponad osiem tysięcy złotych.

 

- Uzbierana kwota to 8618, 91 złotych. Całość została podzielona na dwóch potrzebujących wsparcia chłopców, Olka i Krzysia – poinformowali nas organizatorzy.

Kolejny, więc już raz pionkowianie mieli grube portfele. „Grali z sercem” i okazali serce w szczytnym celu.

(r.f.)

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster