czwartek, 21 marca 2019
wtorek, 12 marca 2019 09:12   
DZIEWIĘĆ MEDALI Z ZAWIERCIA

W niedzielę 10 marca w Zawierciu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Taekwondo PUT, w których wystartowało 360 zawodników z 13 klubów.

 

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, którzy w pierwszej tegorocznej imprezie mistrzowskiej wywalczyli 9 medali: 2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe.

- Walki drużynowe są bardzo pasjonujące. Ich ciągły charakter i dynamika dostarczają niepowtarzalnych emocji, nikt nie odpuszcza do samego końca, a rezultat często jest trudny do przewidzenia – informuje nas Dariusz Sułek z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do w Pionkach.

Najlepszy wynik osiągnęli nasi kadeci, występujący w składzie Kuba Płachta i Oskar Amanowicz, którzy wywalczyli dwa tytuły mistrzów kraju w walkach tag team semi contact i double match light contact. Również dwa medale: srebrny i brązowy wywalczyły kadetki: Wiktoria Rutkowska i Alicja Wiszniowska.

- Największą niespodziankę sprawiły jednak debiutujące na tak poważnej imprezie młodziczki: Zosia Brudzyńska i Iga Woźniak, które po pasjonujących walkach wywalczyły tytuł wicemistrzyń kraju – podkreśla Dariusz Sułek.

Bardzo dobrze wypadli też młodzicy: Marcel Biesiadecki i Jan Monkosa, którzy zdobyli brązowy medal. Ponadto warto odnotować fakt, że w składzie sędziowskim mistrzostw pracował nasz klubowy sędzia Łukasz Delega.

Szczegółowe wyniki:

Jakub Płachta, Oskar Amanowicz: złoto tag team kadeci, złoto double match +58kg kadeci

Wiktoria Rutkowska, Alicja Wiszniowska: srebro double match -47kg młodziczki, brąz tag team

Ola Grzywacz, Agnieszka Woźniak: srebro double match -58kg seniorki

Piotr Olszewski, Szymon Szulc: brąz double match -74kg seniorzy

Zuzanna Maj, Oliwia Pańczak: brąz double match +55kg juniorki

Zofia Brudzyńska, Iga Woźniak: srebro tag team -145cm młodziczki

Marcel Biesiadecki, Jan Monkosa: brąz tag team -140cm młodzicy

Szymon Grabowski, Grzegorz Amanowicz: udział seniorzy

Mikołaj Malicki, Alan Delega: udział młodzicy

Udział ekipy w mistrzostwach został sfinansowany ze środków powiatu radomskiego, w ramach realizacji zadania publicznego: Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w 2019 roku.

(red)

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster