czwartek, 21 marca 2019
poniedziałek, 04 marca 2019 15:34   
BAL KARNAWAŁOWY NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Czwartego marca w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się zabawa karnawałowa osób niepełnosprawnych.

 

Już od kilku lat Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Oddział w Pionkach organizuje zabawę karnawałową dla osób niepełnosprawnych.

- Nie możemy zamykać się na problemy innych osób. Staramy się służyć pomocą i nieść radość – powiedziała nam prezes KSN Oddział w Pionkach Ewa Kowalska.

Dla uczestników udział w balu to nie tylko możliwość wspólnej przygody i zabawy, ale to również rozmowy czy nawiązywanie nowych znajomości. Jest to także okazja do zabawy, wyładowywania różnych emocji, zapomnienie o troskach i kłopotach dnia codziennego.

- Człowiek jest wart tyle ile jest w stanie pomóc drugiemu człowiekowi. My już od szesnastu lat staramy się nieść pomoc tym wszystkim, którzy tego wsparcia potrzebują – mówiła nam dalej Ewa Kowalska.

Do naszego miasta na zabawę karnawałową organizowaną przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Oddział w Pionkach przyjechali między innymi uczestnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej Polskiego Związku Głuchych w Radomiu, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jedlanki Starej, Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach, Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy, Środowiskowego Domu Samopomocy z Jedlanki, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Opactwie. Oczywiście na zabawie nie mogło zabraknąć uczestników z naszego miasta. I tak oprócz organizatorów obecni byli również uczestnicy z pionkowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Szkoły Specjalnej przy Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego.

- Cieszcie się, radujcie i po prostu bawcie się dobrze – mówiła tuż przed rozpoczęciem zabawy karnawałowej prezes Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Diecezji Radomskiej Elżbieta Woźniak.

W pomoc i aktywne uczestnictwo w zabawie karnawałowej aktywnie zaangażowali się wolontariusze z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster