czwartek, 21 marca 2019
poniedziałek, 04 marca 2019 14:01   
Z PARYŻA DO PIONEK. WYSTAWA W GALERII „WOLUMIN”

Już w najbliższy piątek ósmego marca w Galerii „Wolumin” Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się wernisaż niezwykłych prac plastycznych wykonanych w technice mix media.

 

Jeszcze kilka tygodni temu swoje prace prezentowała na wystawie w Paryżu. Była to kolejna zagraniczna wystawa autorki. Teraz tę niezwykłą sztukę będzie można zobaczyć w Galerii „Wolumin” Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wernisaż już w najbliższy piątek ósmego marca.

- Technika mix media łączy w sobie malarstwo, scrapbooking, decupage i wszystko, co mi tylko przyjdzie do głowy – tak o swojej twórczości mówiła autorka Małgorzata Kilianek podczas wernisażu w Paryżu.

Pierwszy raz w pionkowskiej Galerii „Wolumin” Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprezentowane zostaną prace wykonane w niezwykłej i rzadko spotykanej technice mix media. Co to jest mix media? Mix media to sztuka polegająca na łączeniu różnych materiałów: farb, past strukturalnych, szablonów, papierów, konturówek, wstążek i innych. Ta nowatorska technika nie znosi ograniczeń. Im więcej preparatów i materiałów, tym lepiej, pod warunkiem że pasują do siebie, a w rezultacie tworzą zaplanowany efekt. Wszystko więc zależy od wyobraźni autora.

Małgorzata Kilianek – jest absolwentką Akademii Świętokrzyskiej na kierunku Edukacja Artystyczna. Obecnie pracuje w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomiu na stanowisku nauczyciel bibliotekarz. Uwielbia książki i przelewa to uczucie na swoich uczniów. Od wielu lat jest również organistką (grała także w Pionkach w kościele pod wezwaniem Św. Barbary). Jej pasją są prace plastyczne, które wykonuje w różnych technikach. W Galerii „Wolumin” zaprezentowane zostaną prace wykonane w technice mix media.

Galeria „Wolumin” – Wystawa Prac Plastycznych Małgorzaty Kilianek - „Mix Media”. 8 marca, godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna Filia przy ulicy Leśnej 9.

(red) (r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster