niedziela, 19 maja 2019
wtorek, 01 stycznia 2019 14:07   
SYLWESTROWA ZABAWA NA OGRÓDKU

Przez kilka godzin kilkaset osób w ostatnią noc roku bawiło się na wspólnym miejskim sylwestrze, który zorganizowany został na terenie Ogródka Jordanowskiego.

 

 

Paweł Mosiołek znany z takiego hitu jak „Nie dla czasu”, czy też wschodząca gwiazda romskiej sceny artystycznej Elena Łukawska zaprezentowali się pionkowskiej publiczności podczas wspólnego miejskiego sylwestra.

Było to trzy godziny dynamicznej zabawy i fantastycznej muzyki. Organizatorzy postarali się, aby to była roztańczona i niezapomniana noc. Na wspólnym miejskim sylwestrze zorganizowanym na terenie Ogródka Jordanowskiego w kulminacyjnym momencie bawiło się setki ludzi. Wspólną zabawę rozpoczął Paweł Mosiołek, znany chociażby z takiego przeboju jak „Nie dla czasu”.

 

Swój występ rozpoczął jednak od wielkiego hitu legendarnej już grupy „Dżem” – „Wehikuł czasu”. Zróżnicowanie muzyczne Pawła zaowocowało jeszcze coverami takich utworów jak: „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, czy też jeden z najpopularniejszych ostatnio hitów „Przez twe oczy zielone” Zenona Martyniuka, lecz w aranżacji retro swing. Przy tak dobranej muzyce uczestnicy miejskiego sylwestra bawili się wyśmienicie.

 

Później na scenę wkroczyła Elena Łukawska. To wschodząca gwiazda romskiej sceny muzycznej. Wokalistka, która wprost czarowała śpiewem porwała do tańca uczestników sylwestrowej zabawy. Przygotowane przez Elenę show było pełne nie tylko ekspresji, ale również okraszone nutką sylwestrowej magii.

Tuż przed północą przyszedł czas na noworoczne życzenia od władz pionkowskiego samorządu: Burmistrza Miasta Pionki Roberta Kowalczyka i Przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Maślanka.

- Mijający rok zapewne dla wielu z nas był bardzo dobry. Wspólnie udało nam się dokonać wielkich rzeczy. Wierzę, że nadchodzący 2019 rok będzie jeszcze lepszy – powiedział między innymi burmistrz Robert Kowalczyk.

 

- Życzę wszystkim mieszkańcom i przybyłym gościom wszystkiego najlepszego i aby nadchodzący Nowy Rok przyniósł same dobre chwile – powiedział z kolei przewodniczący Wojciech Maślanek.

Wspólny miejski sylwester zakończył się około godziny pierwszej w nocy. Sylwestrową zabawę prowadził dyrektor Centrum Aktywności Lokalnej Marcin Alot.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster