poniedziałek, 25 marca 2019
poniedziałek, 26 listopada 2018 10:45   
ZAGRALI Z SERCEM

Mieszkańcy naszego miasta pokazali ogromne serce, determinację i najczystszą ludzką dobroć. Wszyscy zagrali z sercem.

 

Grube portfele mieli uczestnicy charytatywnego turnieju piłki halowej „Gramy z sercem”. W szczytnym celu liczy się każda złotówka.

Uczestnicy charytatywnego turnieju piłki halowej „Gramy z sercem” zbierali środki finansowe na pomoc dla młodych mieszkańców naszego miasta. Michalina, Marysia, Lenka, Kubuś i Krzyś potrzebują naszego wsparcia. W turnieju piłki halowej zorganizowanej z inicjatywy ekipy „Paskudne dziki” rywalizowało osiem drużyn: Niepozorni, Pionki Dzieciom, Świetliki, Krzekotki, El Capitano, Janusze Futbolu, Bartex Team oraz oczywiście gospodarze - Paskudne Dziki.

Podczas spotkania to nie wynik meczu był najważniejszy, ale cel jaki przyświecał wszystkim uczestnikom turnieju, a więc pomoc i wsparcie dla potrzebujących. Dorośli wojownicy na piłkarskim parkiecie walczyli o punkty i bramki, ale przede wszystkim o fundusze, które zasilą konta Michaliny, Marysi, Lenki, Kubusia i Krzysia.

Oprócz sportowych emocji na parkiecie wiele działo się również wokół tego charytatywnego widowiska sportowego. Zorganizowana została między innymi aukcja, gdzie można było wylicytować między innymi koszulkę pionkowskiego pięściarza – wojownika Rafała Grabowskiego oraz koszulkę klubu siatkarskiego ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Miejskie instytucje samorządowe: Miejska Biblioteka Publiczna, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Centrum Aktywności Lokalnej oraz Miejski Ośrodek Kultury zorganizowały między innymi warsztaty decoupage, czytanie na dywanie, warsztaty rękodzieła czy malowanie twarzy.

Ponadto można było skorzystać z Fotobudki - Klaudia Derlatka-Kowalczyk, posilić się w food trucku, czy też sprawdzić jakim sprzętem technicznym dysponuje nasza Ochotnicza Straż Pożarna.

- Być może dla nas nie są to duże rzeczy, a dla kogoś czasami to nawet sprawa życia i śmierci – powiedział nam jeden z uczestników charytatywnego turnieju piłki halowej „Gramy z sercem”. Po prostu warto i należy pomagać, albowiem człowiek jest wart tyle ile jest w stanie dać drugiemu człowiekowi.

(r.f.)


 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster