niedziela, 21 lipca 2019
środa, 07 listopada 2018 12:05   
STREFY AKTYWNOŚCI JUŻ POWSTAJĄ

Montowane są już urządzenia, które powstają w ramach Otwartych Stref Aktywności.

 

W naszym mieście powstaje pięć Otwartych Stref Aktywności. Zlokalizowane zostaną w różnych punktach administracyjnych naszego miasta. Pierwsze urządzenia są już montowane.

Przypomnijmy: W ramach programu małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym Otwarte Strefy Aktywności 2018, Miasto Pionki otrzymało dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w wysokości 124.900,00 zł. na budowę siłowni zewnętrznych, w pięciu lokalizacjach na terenie naszego miasta. Dotacja stanowi 50% kosztów zadania a całość inwestycji wyniesie 249.995,00 zł.

Przetarg na montaż urządzeń wygrała lokalna firma „Marcbud”, która złożyła najtańszą ofertę - 179 420,00 zł. To znacznie mniej niż na tę inwestycję zamierzał przeznaczyć zamawiający, czyli pionkowski samorząd, gdyż pierwotnie planowano, że będzie to kwota opiewająca na prawie ćwierć miliona złotych - 248.000,00 zł.

Pierwsze urządzenia są już montowane. Powstała już Otwarta Strefa Aktywności przy ulicy Janusza Korczaka 4 naprzeciwko Basenu Miejskiego oraz na placu osiedlowym między blokiem Adasia Guzala 4 a byłą kotłownią. Pozostałe strefy powstaną na placu szkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Jana Kochanowskiego 14, na placu wewnątrz osiedla obok bloku Aleje Lipowe 26 oraz na Ogródku Jordanowskim.

W sumie zamontowanych zostanie trzydzieści pięć sztuk urządzeń siłowni zewnętrznej, pięć sztuk stolików do gry w szachy oraz dwadzieścia sztuk ławek. W składzie siłowni plenerowej znajdzie się między innymi: orbiterek, wioślarz, biegacz, wahadło oraz urządzenie wyciskanie siedząc a także koła tai chi – duże.

(r.f.)

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster