piątek, 22 lutego 2019
wtorek, 30 października 2018 10:16   
SUKCESY NASZYCH ZAWODNIKÓW W ŚWIDNIKU

Nasza ośmioosobowa drużyna wywalczyła jedenaście medali w tym cztery złote, sześć srebrnych i jeden brązowy.

 

Bardzo udany start zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do w Pucharze Polski Kickboxingu Pointfighting Kadetów i Juniorów, który odbył się w sobotę 27 października w Świdniku.

W tych bardzo dobrze zorganizowanych zawodach wystąpiło prawie dwustu trzydziestu zawodników z 22 czołowych klubów krajowych i jeden klub z Czech. Nasi zawodnicy, występując w ośmioosobowym składzie wywalczyli 11 medali: 4 złote, 6 srebrnych i 1 brązowy.

- Taki dorobek zapewnił nam drugie miejsce w klasyfikacji medalowej klubów, za które otrzymaliśmy bardzo okazały puchar. Poziom tegorocznej rywalizacji był bardzo wysoki, szczególnie w grupie kadetów – informuje nas Dariusz Sułek z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do w Pionkach.

Zawodnicy mogli występować w dwóch kategoriach: swojej i wyższej, co powodowało, że wiele kategorii było bardzo licznie obsadzonych. Najlepiej zaprezentowały się nasze panie, które wywalczyły wszystkie cztery złote medale. Od pewnego czasu, to one stanowią o sile naszego klubu tak jak kiedyś: Paulina Woźniak, Paulina Banaszek, Małgorzata Abramowicz czy Aga Woźniak.

- Dwa złote medale wywalczyła kadetka starsza Wiktoria Rutkowska, potwierdzając swoją wysoką formę, którą niedawno zaprezentowała na turnieju w Pradze. Również Ola Grzywacz udowodniła, że jej sukces odniesiony w Pradze nie był przypadkowy. Tutaj, w drodze do zwycięstwa swojej kategorii pokonała między innymi aktualną mistrzynię i reprezentantkę Polski a w wyższej kategorii przegrała dopiero w finale ze znacznie roślejszą zawodniczką – mówi dalej Dariusz Sułek.

Zupełnie inaczej wyglądał występ Alicji Wiszniowskiej. Ala występowała w dwóch silnie obsadzonych kategoriach i w obu przypadkach w finale spotkała się z bardzo dobrą zawodniczką, która niedawno zdobyła puchar Czech. Pierwszą walkę finałową Alicja przegrała dosyć wyraźnie. W drugim finale zmieniła sposób prowadzenia walki, zawalczyła bardziej dojrzale, co w efekcie dało jej zwycięstwo po dogrywce.

- Bardzo udanie zadebiutowała w kategorii juniorek Zuzia Maj, która wprawdzie dosyć wysoko przegrała finałowe walki ale pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie, szczególnie u sędziów – dodaje Dariusz Sułek.

Blisko złotego medalu był Kuba Płachta. Pierwsze trzy walki przeszedł jak „burza” imponując szybkością i szerokim wachlarzem wykonywanych z duża skutecznością technik. W finale też szybko objął prowadzenie. Niestety w drugiej rundzie bardzo dobrze dysponowany zawodnik gospodarzy przejął inicjatywę i dzięki skutecznym wysokim technikom nożnym odniósł zasłużone zwycięstwo. Również srebrny medal zdobył wracający do formy junior Kuba Grzywacz. Pozostali nasi zawodnicy walczyli na swoim aktualnym poziomie, zyskując cenne doświadczenie, które powinno zaprocentować w kolejnych zawodach.

- Jestem bardzo zadowolony z występu naszej reprezentacji, bardzo podobała mi się praca, którą wykonaliśmy wspólnie w okresie przygotowawczym i atmosfera podczas wyjazdu do Świdnika. To trochę rekompensuje absencję zawodników klubu, na których jeszcze do niedawna mogliśmy zawsze liczyć - podsumowuje zawody w Świdniku Dariusz Sułek.

Szczegółowe wyniki:

Wiktoria Rutkowska: złoto -46kg, złoto -50kg, kadetki starsze

Ola Grzywacz: złoto -50kg, srebro -55kg, juniorki

Alicja Wiszniowska: złoto -42kg, srebro -37kg, kadetki młodsze

Zuzanna Maj: srebro -70kg, srebro +70kg, juniorki

Kuba Grzywacz: srebro -57kg, juniorzy

Kuba Płachta: srebro +69kg, kadeci starsi

Oskar Amanowicz: brąz -69kg, kadeci starsi

Krzysztof Monkosa: udział, kadeci starsi

(red)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster