niedziela, 21 lipca 2019
wtorek, 31 lipca 2018 11:17   
TAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ NOWY DWORZEC W PIONKACH

Wiemy jak będzie wyglądał dworzec kolejowy Pionki Zachodnie PKP po zakończonej przebudowie i modernizacji.

 

Mimo pewnych problemów związanych z opracowaniem i zatwierdzeniem dokumentacji przebudowy i modernizacji dworców kolejowych Pionki Zachodnie PKP i Pionki Główne PKP prace realizowane są zgodnie z pierwotnymi założeniami.

Jeszcze w poniedziałek informowaliśmy naszych Czytelników o pewnych problemach związanych z modernizacją i przebudową pionkowskich dworców kolejowych.

I tak w przypadku dworca Pionki Główne PKP (w terminologii Polskich Kolei Państwowych „Pionki”) perturbacje wynikają z wpisania obiektu do rejestru zabytków. Z kolei w przypadku dworca Pionki Zachodnie PKP w dalszym ciągu trwają uzgodnienia dotyczące szczegółowych uzgodnień projektu wykonawczego.

Nie mniej jednak, o czym już informowaliśmy prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i modernizacja i przebudowa naszych miejscowych obiektów dworcowych powinna zakończyć się do 2020 roku.

Tymczasem już po publikacji materiału w serwisie „Nad Zagożdżonką” „BĘDĄ REMONTOWANE, ALE PROBLEMÓW NIE BRAKUJE” Polskie Koleje Państwowe przysłały do naszej redakcji uzupełnienie swojej poprzedniej informacji.

Jako jedyna, bądź, jako jedna z nielicznych redakcji prasowych w Polsce otrzymaliśmy już zatwierdzoną wizualizację dworca kolejowego Pionki Zachodnie PKP po przebudowie i modernizacji. Jednocześnie zaznaczono, że stylizacja dworca Pionki Główne PKP ze względu, że jest to obiekt zabytkowy nie ulegnie zmianie.

Dziękujemy Polskim Kolejom Państwowym S.A za udostępnienie wizualizacji dworca Pionki Zachodnie PKP.

(r.f.)

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster