sobota, 16 lutego 2019
poniedziałek, 14 maja 2018 11:41   
MINI MUNDIAL – JUŻ GRAJĄ

Patryk Piasek, który reprezentuje barwy Portugalii na razie prowadzi w klasyfikacji króla strzelców. Kilka dni temu rozpoczęły się wieloetapowe rozgrywki Mini Mundialu Pionki 2018.

 

Przypomnijmy: Mini Mundial Pionki 2018 to przedsięwzięcie sportowo integracyjnego, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie „Patriotyczne Pionki” a organizowane jest wraz z Burmistrzem Miasta Pionki i Wójtem Gminy Pionki. Współorganizatorami są także lokalne kluby sportowe: KS Proch Pionki, UK Daniel, UKS Champion, GKS Legion Suskowola oraz GKS Królewscy Jedlnia.

W tej ponad lokalnej piłkarskiej imprezie sportowej bierze udział trzydzieści dwie drużyny z trzech powiatów: Radomskiego, Kozienickiego oraz Zwoleńskiego. Rozgrywki rozpoczęły się już jedenastego maja na boisku szkolnym przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5. Ponadto drużyny będą również rywalizować na pionkowskim „Orliku”, boiskach w Jedlni oraz Suskowoli a półfinały i finały rozegrane zostaną szesnastego czerwca na Stadionie Miejskim w Pionkach.

Sportowa inauguracja naszego lokalnego Mini Mundialu Pionki 2018 rozpoczęła się na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5. Podczas ceremonii otwarcia zaprezentował się Zespół Taneczny „Folklaski” z PSP NR 1 Pionki , Julia Michalak ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Pionkach , Zespół Taneczny „Gwiazdki” oraz grupa cheerleaderek.

Podczas inauguracyjnych spotkań rywalizowały zespoły, które w wyniku losowania znalazły się w grupie A i grupie B. Obecnie tabela przedstawia się następująco:

Grupa A: Tabela Grupa A : 1. Arabia Saudyjska PSP Tczów -9 pkt, 2. Egipt- PSP Zwoleń 6 pkt, 3. Urugwaj - PSP Sycyna 3 pkt, 4. Rosja - PSP 5 Pionki II - 0 pkt. Tabela Grupy B: 1. Hiszpania - PSP Brzóza 9 pkt, 2. Portugalia - PSP 5 Pionki I – 6 pkt, 3. Iran PSP Czarna – 3 pkt, 4. Maroko - PSP Sucha - 0 pkt.

Na razie z dorobkiem dziewięciu bramek królem strzelców jest Patryk Piasek, który reprezentuje barwy drużyny Portugalii a na co dzień jest uczniem Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5.

Jednocześnie należy podkreślić, że każdy zawodnik Mini Mundialu Pionki 2018 otrzymuje pakiet startowy, a zawodnicy, którzy już odpadli z rywalizacji pamiątkowy dyplom. W ten sposób każdy młody piłkarz jest uhonorowany i posiada pamiątkę z tego niecodziennego wydarzenia.

Podczas sportowej rywalizacji i przy rozdaniu nagród i dyplomów obecna była wiceburmistrz Jolanta Sarnecka - Buczek oraz Barbara Siek – kierownik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta.

Główny organizator Mini Mundialu Pionki 2018 Stowarzyszenie „Patriotyczne Pionki” za naszym pośrednictwem dziękuje Centrum Aktywności Lokalnej oraz Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za techniczne nagłośnienie imprezy.

(red)


 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster