wtorek, 14 sierpnia 2018
wtorek, 10 kwietnia 2018 11:41   
NIE ZAPOMINA GDZIE SIĘ URODZIŁ

Mieszka w Warszawie i tam realizuje się zawodowo. Nie zapomina jednak o rodzinnym mieście. Promuje nasze miasto i wspomaga lokalne pionkowskie przedsięwzięcia.

 

Żyje i pracuje w wielkim świecie. Nigdy jednak nie zapomina skąd pochodzi, gdzie są jego korzenie. Chociaż Warszawa stała się Jego domem a powołanie skierowało Go w stronę zawodu nauczyciela to Pionki zawsze ma w swoim sercu.

Nowoczesne media społecznościowe, ekspresyjny przekaz audiowizualny i muzykę młodego pokolenia łączy z nauczaniem najmłodszych. Nie zapomina jednak o miejscu, gdzie się urodził. Nie zapomina o swoim mieście. A to miasto to Pionki.

Kim jest ten pełen ekspresji i pasji młody człowiek, którego pokochali uczniowie i doceniają organizatorzy różnych konkursów? To Łukasz Trawczyński z Pionek, który mieszka w Warszawie. Pracuje jako nauczyciel w Szkole Podstawowej Nr 353 Warszawa – Wesoła.

Młodym uczniom mówi o czarnej płycie.

- Od zawsze utożsamiam się z miejscem, z którego  pochodzę i w którym się urodziłem, a mianowicie mowa oczywiście o "Naszych" wspaniałych Pionkach – pisze „nasz” człowiek w wielkim mieście Łukasz Trawczyński. Jak sam podkreśla jest nauczycielem z pasją. Jego uczniowie odnoszą liczne sukcesy w wielu rożnych dziedzinach. Sam również bywa doceniany. W 2014 roku był między innymi nominowany do Warszawskiej Nagrody Kulturalnej. Dwa lata później w 2016 roku otrzymał wyróżnienie dla nauczyciela w ogólnopolskim konkursie za edukacyjne wykorzystanie formy piosenki. W ubiegłym roku otrzymał wyróżnienie Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnica Wesoła za szczególną pracę na rzecz oświaty. Jego ostatnim osiągnięciem na drodze belfra z powołania jest zajęcie pierwszego miejsca w plebiscycie „Nauczyciela na Medal” w dzielnicy Wesoła i piąte w całej Warszawie.

Mimo wielu obowiązków zawodowych a także pasji i zainteresowań, które absorbują wiele czasu nie zapomina o mieście, w którym się wychował. Nie zapomina o Pionkach.

- Na terenie dzielnicy Wesoła również staram się promować nasz region. Jako szkolny Koordynator Warszawskiego Projektu Edukacji Kulturalnej zrealizowałem projekt, który zakładał prowadzenie zajęć o powstaniu czarnego krążka w nawiązaniu do kultury i historii Pionek. Zaprojektowałem również koszulki, kubki z logo Pionek, które w ramach różnych projektów wręczam je różnym osobom w celu promocji „Naszego regionu” – pisze Łukasz Trawczyński.

Zaprojektował koszulki na rzecz akcji charytatywnej dla 3M.

Zaprojektowane przez Łukasza Trawczyńskiego koszulki można było między innymi wylicytować podczas wspaniałego koncertu charytatywnego dla wspaniałych 3M – Maja, Michalina, Marysia. Oprócz tego obecnie propaguje swój kanał na Youtube, na którym już niedługo znajdą się reportaże o „Pronicie”, a także 3 miejscach w Polsce, które warto odwiedzić pod względem ducha przeszłości muzyki. Jedno z tych miejsc to oczywiście Izba Czarnej Płyty w Pionkach, która znajduje się w Centrum Aktywności Lokalnej.

- Pracując na terenie Wesołej jako Szkolny Koordynator Edukacji Kulturalnej dbam o jej rozwój, ale nigdy nie zapomnę skąd tak naprawdę pochodzę – mówi dalej Łukasz Trawczyński.

(red) (r.f.)


Poniżej prezentujemy link do kanału Youtube Łukasza Trawczyńskiego: #Szkolny Koordynator Warszawskiego Projektu Edukacji Kultrurlanej

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster