środa, 19 grudnia 2018
wtorek, 13 marca 2018 14:25   
POLNA, SPACEROWA ORAZ MOST DO PRZEBUDOWY

Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych planuje wyremontować ulicę Spacerową, Polaną wraz z znajdującym się tam obiektem mostowym.

 

Blisko dwa kilometry powiatowej ulicy Polnej oraz Spacerowej zostaną zmodernizowane i przebudowane. Kiedy? Najpierw zostanie opracowana dokumentacja techniczna.

Starostwo Powiatowe przygotowuje się do gruntownej modernizacji ulicy Polnej oraz Spacerowej, które znajdują się w ciągu drogi powiatowej Nr 3522W. Znaczna część tej drogi została przebudowana już znacznie wcześniej. Między innymi na odcinku Pionki – Helenów o długości ponad sześciu kilometrów droga została przebudowana jeszcze w 2010 roku.

Teraz przyszedł czas na modernizację odcinków dróg przebiegających przez nasze miasto: ul. Spacerowa oraz Polna. Na razie jednak musi zostać opracowana dokumentacja, które obejmie również przebudowę istniejącego obiektu mostowego przy ulicy Polnej.

- Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę obiektu mostowego wraz z rozbudową ul. Spacerowej i ul. Polnej w ciągu drogi powiatowej nr 3522W Pionki – Podgóra w mieście Pionki. Odcinek drogi przeznaczony do rozbudowy obejmujący ul. Spacerową i ul. Polną na całej swej długości wynoszącej ok. 1,7 km położony jest na terenie miasta Pionki. W ul. Polnej zlokalizowany jest obiekt mostowy – czytamy w ogłoszeniu o udzielenie zamówienia publicznego.

W opisie technicznym mostu czytamy między innymi, że występują rdzawe wykwity i korozja zbrojenia w miejscach zbyt cienkiej betonowej otuliny.

- Spękania betonu na bocznej powierzchni ustroju. Rdzawe wykwity i korozja strzemion belek Kujan. Zbyt mała grubość betonowej otuliny uzbrojenia – czytamy między innymi w opisie staniu technicznego obiektu mostowego przy ulicy Polnej.

Ponadto podkreślono, że stan odwodnienia mostu jest niepokojący. W opinii technicznej czytamy, że odprowadzanie wody z poziomu mostu odbywa się powierzchniowo za pomocą spadów, brak jest natomiast wpustów mostowych oraz sączków. Zwrócono również uwagę na zbyt niskie balustrady a ich stan określono jako niedostateczny.

Ogłoszone postępowanie przetargowe na razie dotyczy tylko zamówienia na wykonanie dokumentacji technicznej i projektowej. Dopiero po wykonaniu dokumentacji starostwo a w zasadzie Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych będzie mógł ogłosić przetarg na wykonanie inwestycji. Sama dokumentacja powinna zostać wykonana do końca listopada tego roku.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster