sobota, 26 maja 2018
piątek, 19 maja 2017 12:05   
SZKOLNE WARSZTATY FLORYSTYCZNE W BIBLIOTECE

Tym razem w warsztatach florystycznych zorganizowanych w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej uczestniczyli uczniowie z klasy IIc Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5.

 

Kolejny już raz w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia przy ulicy Leśnej odbyły się warsztaty florystyczne. Tym razem z niełatwą sztuką tworzenia kwiatów zmierzyli się młodzi uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5.

Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach a także Filia przy ulicy Leśnej to oczywiście miejsce, gdzie każdy Czytelnik spragniony literatury może wypożyczyć książkę. Ale to również miejsce twórczej inspiracji i źródło artystycznej twórczości. Biblioteka w Pionkach to wielokulturowe miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. I miłośnik dobrej książki i artysta plastyk, czy też osoba, które pragnie zdobyć nowe umiejętności podczas kreatywnych warsztatów.

Tym razem Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej kolejny już raz gościła uczniów z zaprzyjaźnionej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5. Naszą miejską książnicę odwiedziły dzieci z klasy IIc, których wychowawczynią jest Pani Katarzyna Stolarska.

Dwudziestu jeden drugoklasistów, którzy stoją u progu promocji do klasy trzeciej wzięło udział w warsztatach florystycznych. Prowadząca warsztaty Pani Lucyna Świech podkreślała, że florystyka jest tą dziedziną sztuki, w której ważne są zasady tworzenia i komponowania, oraz pomysł i improwizacja, a znając te zasady i mając, choć trochę wyobraźni można stworzyć bardzo ciekawe rękodzieła.

Głównym tematem prac były kwiaty na zbliżający się Dzień Matki, który każdego roku obchodzony jest dwudziestego szóstego maja. Dzieci z zaangażowaniem i głową pełną pomysłów zaangażowały się w tworzenie wielobarwnych kwiatów, które nie tylko będą symbolicznym prezentem, ale również doskonale kształtowały ich wyobraźnię oraz zdolności manualne.

Dodatkowym, szczególnie miłym akcentem dla Pań bibliotekarek z Fili Miejskiej Biblioteki Publicznej Ewy Gerlach oraz Małgorzaty Mamnickiej było wręczenie przez uczniów specjalnego dyplomu i podziękowania za całoroczną współpracę w mijającym roku szkolnym.

W podsumowaniu szkolnych warsztatów florystycznych, które prowadzone były w miejscu, gdzie króluje literatura należy podkreślić, że dzieci z zaangażowaniem i pasją słuchały rad i wskazówek, które udzielała florystyka Lucyna Świech a ponadto wszyscy wyrazili przekonanie, że na pewno nie było to ostatnie spotkanie w bibliotece przy ulicy Leśnej.

Biblioteka, to, bowiem miejsce, gdzie świat literatury łączy się z pełną kreacji i wyobraźni sztuką artystyczną.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster