niedziela, 26 maja 2019
poniedziałek, 11 października 2010 12:44   
GMINNE INWESTYCJE

Gmina Pionki ogłosiła kolejne przetargi. Tym razem wybudowana zostanie nowa droga oraz wodociąg.

 

 

Gmina Pionki ciągle inwestuje w poprawę infrastruktury drogowej i wodociągowej. Kilka dni temu ogłosiła kolejne przetargi. Jeden dotyczy budowy nowej drogi a drugi budowy sieci wodociągowej. Nowa droga o długości trzysta osiemdziesiąt pięć metrów powstanie w miejscowości Kolonka.

- Obecnie droga gminna posiada w większości nawierzchnię żużlową i gruntową. Całość projektowanego odcinka ma długość 384,28mb, z czego ok., 167 mb w gminie Jedlnia Letnisko i 217mb w gminie Pionki – czytamy między innymi w dokumentacji przetargowej. Po remoncie nowa droga będzie miała nawierzchnię bitumiczną. Na tym jednak nie kończą się tegoroczne gminne inwestycje. Gmina Pionki ogłosiła, bowiem przetarg na budowę sieci wodociągowej. Nowy wodociąg ma powstać w miejscowości Czarna Walerów. Jego łączna długość wyniesie tysiąc dwieście osiemdziesiąt metrów bieżących. Na wykonanie powyższych inwestycji firmy, które wygrają przetarg będą miały czas do końca kwietnia przyszłego roku.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster