sobota, 20 kwietnia 2019
BARDZO UDANE MISTRZOSTWA POLSKI TAEKWONDO
czwartek, 18 kwietnia 2019 09:08

Aż dziewiętnaście medali w tym dziewięć złotych, pięć srebrnych i trzy brązowe zdobyli nasi sportowcy podczas Mistrzostw Polski Taekwondo PUT.

Więcej…
 
PADEREWSKI NA INAUGURACJĘ AKADEMII NIEPODLEGŁOŚCI
środa, 17 kwietnia 2019 12:00

Był gwiazdą muzyki i wirtuozem fortepianu, ale nigdy nie był dobrym kompozytorem – tak dość zaskakująco o Ignacym Paderewskim mówił podczas inauguracji Akademii Niepodległości Sebastian Piątkowski.

Więcej…
 
PRZEBUDOWA MANHATTANU – W TYM ROKU DOKUMENTACJA
wtorek, 16 kwietnia 2019 13:35

Pionkowski samorząd przymierza się do przebudowy targowiska „Manhattan”. Na razie ogłoszone zostało postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji.

Więcej…
 
DĄB „BARTEK” ROŚNIE PRZED KOZIENICKIM PARKIEM
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 10:43

Od piętnastego kwietnia przed siedzibą Kozienickiego Parku Krajobrazowego oraz Biblioteki Pedagogicznej Filia w Pionkach rośnie dąb „Bartek”.

Więcej…
 
PAMIĘĆ PO WSZYSTKIE CZASY
piątek, 12 kwietnia 2019 14:21

Ukształtowała ich Wolna Polska, chociaż częstokroć jeszcze pod zaborami zdobyli wykształcenie i ugruntowali swoją pozycję społeczną. Kochali swój kraj ponad wszystko. Ich ofiara poniesiona w 1940 r. nie była daremna i nie została zapomniana. Naród Polski winien jest im pamięć i szacunek, gdyż oddali życie za Ojczyznę.

Więcej…
 
PEJZAŻ I OKOLICE W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ
piątek, 12 kwietnia 2019 11:26

- W sztuce najbardziej interesują mnie wiejskie pejzaże oraz architektura małych miasteczek – mówiła podczas swojego wernisażu w galerii Biblioteki Pedagogicznej w Pionkach Małgorzata Wróblewska.

Więcej…
 
SADZENIE, CZYLI PO ZIELONEJ STRONIE MOCY
czwartek, 11 kwietnia 2019 12:24

Sadzenie określonych sadzonek nie jest przypadkowe. Wszystko uwarunkowane jest planami nasadzania i odbywa się pod ścisłą kontrolą.

 

Więcej…
 


Strona 1 z 88

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster