Tang Soo Do Pionki czołowym klubem Mistrzostw Warmii w Kickboxingu

29.05.2024 źródło, fot.: Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Tekst przeczytasz w 2 min.

Świetny start zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki w "Bitwie o Warmię" - Otwartych Mistrzostwach Warmii w Kickboxingu PZKB, które odbyły się w sobotę 18 maja w Biskupcu. W zawodach wzięło udział ponad stu osiemdziesięciu zawodników z 20 klubów, rywalizowano we wszystkich grupach wiekowych, w konkurencjach walk soft contact, pointfighting i kick light. 

Reprezentacja pionkowskiego klubu zdobyła w sumie 15 medali: 13 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy, co zapewniło jej bardzo wysokie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej klubów. To już po raz czwarty w tym roku adepci klubu Centrum wrócili z turnieju ogólnopolskiego z pucharem klasyfikacji generalnej.

Również po raz kolejny zdobyli tytuły najlepszych zawodników: Iga Woźniak i Jan Wojda wywalczyli tytuły najlepszej kadetki starszej i najlepszego kadeta starszego mistrzostw. Ponadto oboje zostali wyróżnieni jako najlepsi zawodnicy formuły pointfighting, otrzymując nagrody ufundowane przez Masters Fight Equipment.

Ponadto Amelia Wojda zwyciężyła w kategorii dziewczynek w dodatkowym konkursie technik szybkościowych.

Dla kadetów i dzieci turniej na Warmii był ostatnim sprawdzianem formy przed Mistrzostwami Polski Kickboxingu w formule pointfighting i light contact, które odbędą się za niecałe dwa tygodnie w Bałtowie. Iga Woźniak i Jan Wojda, którzy wystąpili w najliczniej obsadzonych kategoriach wagowych wyraźnie górowali nad swoimi konkurentami i należy mieć nadzieję, że utrzymają tak dobrą dyspozycję do mistrzostw.

Rosnącą formę zaprezentowała Hania Fila, która coraz śmielej poczyna sobie w nowej kategorii wiekowej kadetek starszych. Również wzrost formy potwierdziła nasza jedyna reprezentantka w kategorii dzieci Amelia Wojda, która wykorzystując swoje atuty, szczególnie techniki nożne, zaczyna walczyć coraz dojrzalej.

Obsada liczebna kategorii juniorów i seniorów była niższa niż w młodszych grupach wiekowych i w niektórych wagach brakowało przeciwników. Tak więc Zuzanna Mąkosa, Jakub Klimowicz i Jakub Płachta nie mieli okazji do stoczenia zbyt wielu pojedynków. Mimo to start na Warmii był dla nich godnym uwieńczeniem mijającego sezonu.

Wyjazd na zawody w Biskupcu został dofinansowany przez Zarząd Powiatu Radomskiego w ramach zadania publicznego: „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo, w zawodach wojewódzkich i centralnych”.

Zobacz także

Bezpiecznie i aktywnie nad wodą
Bezpiecznie i aktywnie nad wodą
Już wkrótce rajd rowerowy z okazji Pionkowskiego Dnia Pszczoły
Już wkrótce rajd rowerowy z okazji Pionkowskiego Dnia Pszczoły
Komunikat do Mieszkańców miasta Pionki w sprawie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych
Komunikat do Mieszkańców miasta Pionki w sprawie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych
Podwyżka opłat za wodę
Podwyżka opłat za wodę
Szczep 41 PDHiZ
Szczep 41 PDHiZ „Rzeczpospolita Skautowa” z wyprawą do Hiszpanii i Portugalii