piątek, 24 listopada 2017
środa, 28 kwietnia 2010 10:40   
NAJSYMPATYCZNIEJSZA KLASA W POWIECIE RADOMSKIM

Dnia 11 marca rozpoczęło się głosowanie w plebiscycie na najsympatyczniejszą klasę maturalną w 2010 roku, prowadzone przez „Echo dnia”.

Głosy można było oddawać poprzez wysyłanie sms-ów lub kuponów zamieszczonych w gazecie. Walkę o główną nagrodę podjęła także klasa III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2, zachęcając kolegów i nauczycieli do głosowania. Maturzyści walczyli zawzięcie, rozdawali ulotki, a nawet udali się do pionkowskiej telewizji, aby się przedstawić.

Konkurencja była bardzo silna, zwłaszcza ze strony szkół radomskich. Nie udało się jednak zdobyć pierwszej nagrody, ale sukcesem jest również czwarte miejsce w regionie, zaś pierwsze w powiecie radomskim. Wszystkim, którzy wspierali naszą klasę, składamy serdeczne podziękowania.

Za zajęcie I miejsce można było zdobyć wyjazd całej klasy do Strasburga, ufundowany przez Adama Bielana, posła do Parlamentu Europejskiego.

Zdobywcy IV miejsca otrzymają zaproszenia dla całej klasy na spektakl do Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu i grę plenerową paintball, ufundowaną przez firmę Altman Consulting. Zdobywcy pierwszych miejsc we wszystkich powiatach oraz pięć pierwszych klas z Radomia będzie się razem bawić na szałowej dyskotece w Klubie Muzycznym Strefa G2 – czyli my również.

Jakie były odczucia naszych kolegów, kiedy ukazał się ranking zwycięskich klas?

Marta Z.: Byłam trochę zawiedziona, że nie zdobyliśmy pierwszego miejsca, jednakże czwarte miejsce w regionie, zaś pierwsze w powiecie to także duże osiągnięcie dla naszej klasy.

Ola N.: Rozczarowanie. Od początku konkursu liczyliśmy na pierwsze miejsce. Angażowaliśmy przyjaciół, znajomych, rodzinę, rozdawaliśmy ulotki, a nawet wystąpiliśmy w lokalnej telewizji. Myślę, że zajęliśmy niezłą lokatę w ogólnym rankingu a nagrody są bardzo atrakcyjne.

Przemek M.: Ucieszyłem się, kiedy zobaczyłem ranking. Uważam, że nasza klasa powinna zająć pierwsze miejsce, ale czwarte też jest nie najgorzej i świadczy o tym, że jesteśmy lubiani oraz zintegrowani. W końcu ze wszystkich klas maturalnych w naszym mieście i powiecie jesteśmy najlepsi.

Klasyfikacja ogólna pierwszych miejsc przedstawia się następująco:

1. 16555 głosów Radom LO nr 12 klasa III c

2. 15548 Radom IV LO klasa III b

3. 4562 Radom IV LO klasa III d

4. 2206 Pionki ZSP Nr 2 im J. Śniadeckiego klasa III LO

Daria Stróż kl. III LO

„Zielone”

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

John Dulles Foster