sobota, 26 września 2020
czwartek, 17 czerwca 2010 12:34   
DZIEŃ POLSKI (foto)

 

 

 

W tym roku obchodzimy szóstą rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej (1 maja 2004r.).

 

Z tej okazji członkowie Szkolnego Koła Młodych Europejczyków „EURO 5” zaprosili wszystkie klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Pionkach do udziału w konkursie na najbardziej patriotycznie „po polsku” ubraną klasę w polskich kolorach narodowych: bieli i czerwieni. Jury konkursu w składzie: pani Izabela Warchoł (koordynator i przewodnicząca), pani Renata Banaś, pani Lidia Jaroszek, pani Barbara Dobrowolska i pan Michał Warchoł zostali zaskoczeni wyobraźnią, pomysłowością i oryginalnością wśród klas. Biało-czerwone barwy dominowały tego dnia w naszej szkole, niektórzy uczniowie prezentowali się naprawdę rewelacyjnie. Oczywiście oddziały „zerówkowiczów”, grupa 0A i 0B najbardziej podbiły serca Jury, usłyszeliśmy nawet recytowany chórem piękny wiersz o naszych barwach narodowych. Były flagi, biało-czerwone pióropusze, opaski, serca, kokardki, łańcuchy, a nawet ławki w kolorach bieli i czerwieni. Gratulujemy zwycięskim klasom i ich wychowawcom! Zwycięskie zespoły klasowe otrzymały z Rady Rodziców nagrody – dofinansowanie do wycieczki lub innej klasowej imprezy. A oto wyniki:

Wśród klas młodszych wygrali:

*8 „zerówkowicze” 0A (wych. pani Agata Jaworska) i 0B (wych. pan Marek Gałan)

* klasa III A (wych. pani Małgorzata Chmielnicka).

Z klas starszych bezkonkurencyjnie zaprezentowała się:

*klasa V A (wych. pani Monika Dziekan).

Bardzo dziękujemy za włączenie się w naszą szkolną uroczystość, która podkreśliła tak ważne wydarzenie, jakim było wstąpienie Polski w struktury UE.

 

Izabela Warchoł

i Młodzi Europejczycy

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster