sobota, 26 września 2020
czwartek, 27 maja 2010 10:04   
"ZIELONA SZKOŁA" KL. IIB, IIIA

 

Długo trwały przygotowania do „Zielonej Szkoły”. Zaplanowaliśmy wszystko bardzo dokładnie. Nareszcie nadszedł ten upragniony dzień– 17. 05.2010r.

 

Klasa II b i III a wraz ze swoimi paniami, które na tydzień zamieniły się w „Mateczki turystki” wyruszyła do Poronina. Po drodze okazało się, że nie wszystko to, co zaplanowaliśmy uda się zrealizować. Mieliśmy pojechać do kopalni soli w Bochni, ale okazało się, że nie możemy tam dojechać, bo drogi są zalane. Na tych terenach była powódź. Byliśmy bardzo wystraszeni i przerażeni tym, co widzieliśmy po drodze. Udało nam się dotrzeć do Poronina w godzinach wieczornych i zaczęła się nasza przygoda. Piękny pensjonat, piękne otoczenie, tylko pogoda nie taka, jaką sobie wymarzyliśmy.

Ale ponieważ trzeba radzić sobie w różnych warunkach. Pomimo deszczu, śniegu bawiliśmy się bardzo dobrze. Zwiedzaliśmy Zakopane, sanktuarium w Ludźmierzu, zabytkowy kościół w Dębnie. Byliśmy w Niedzicy. Dzielnie przeszliśmy przez Dolinę Kościeliską. Byliśmy w Jaskini Mroźnej. Niezapomnianym wrażeniem było wjechanie na Kasprowy, gdzie było tyle śniegu, że mogliśmy lepić bałwana. Swoimi zdolnościami pływackimi mogliśmy się wykazać w Aqua Parku oraz na basenach termalnych w Szaflarach. Wieczorami fajnie się bawiliśmy na dyskotece. Nie zabrakło oczywiście czasu na naukę. W trakcie pobytu realizowaliśmy program profilaktyczny w ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”. Odwiedzili nas nawet członkowie komisji rozwiązywania problemów alkoholowych p. A. Pszeniczny i W. Madej. Podziwiali nasze plakaty na ten temat. Zajęcia prowadziła nasza pani pedagog T. Kobylarczyk. Uczyliśmy się też tęsknić za naszymi rodzicami, za dziadkami, za szkołą. Wszyscy się o nas martwili, ale daliśmy sobie świetnie radę. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu „Zielonej Szkoły”. Pani M. Hajnrych, M. Burchart, T. Kobylarczyk za pomoc w opiekowaniu się naszymi małymi turystami.

Za rok – powtórka.

Podróże kształcą, o czym się przekonaliśmy, a nasz kraj jest taki piękny, cieszymy się, że mogliśmy w tym roku podziwiać uroki Polski południowej.

B.L.

B.O.

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster