czwartek, 27 czerwca 2019
wtorek, 25 maja 2010 17:13   
MUZYCZNE SUKCESY

 

W Publicznym Gimnazjum nr 1 w Pionkach powstał zespół wokalny - trio w składzie: Dominika Nowakowska, Klaudia Gola, Patrycja Grabowska.

 

Dziewczęta śpiewają od kilku lat pod okiem p. Ewy Sterczewskiej –pracując nad emisją głosu, kształcąc słuch muzyczny, poznając literaturę muzyczną w chórze Consonans. W tym roku szkolnym uczennice pracują dodatkowo nad swoim rozwojem muzycznym w zespole wokalnym. Systematyczna praca została nagrodzona.

W dniach 11-13. 05 .2010 roku TRIO WOKALNE uczestniczyło w VII Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki w Radomiu. W dwudniowych przesłuchaniach brało udział ok. 600 wykonawców z całego kraju. 13 maja podczas Koncertu Finałowego dziewczętom przyznano II MIEJSCE i przekazano dla szkoły cenną nagrodę rzeczową.

W Konkursie uczestniczyła w kategorii solistów Olga Kowalczyk, która wykonując piosenkę Ewy Bem pt. „ Moje serce to jest muzyk” otrzymała również II MIEJSCE.

Dla tej uczennicy ten rok szkolny to ciąg muzycznych sukcesów. W sobotę 15 maja 2010 r. uczestniczyła w Finale IV Festiwalu Śpiewających Szkół w Warszawie. Pierwszy etap odbył się 20.04.2010 r. w Gimnazjum nr 46 w Warszawie- podczas którego na 180 wykonawców została nominowana do półfinałów. 17 osób spotkało się w przepięknej scenerii Parku Sowińskiego na Woli w Warszawie i w Amfiteatrze koncertowało walcząc, by znaleźć się w FINAŁOWEJ PIĄTCE.

Olga Kowalczyk znalazła się w finałowej piątce – uzyskując IV MIEJSCE i nagrodę rzeczową.

Takie sukcesy cieszą, zwłaszcza, że potencjał wokalny wszystkich nagrodzonych uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pionkach jest olbrzymi. Gratulacje i miejmy nadzieję, że talenty pionkowskich dzieci i młodzieży nigdy nie zostaną „zakopane”. Rok szkolny 2009/2010 dobiega końca- niebawem upragnione wakacje. Wszystkich miłośników śpiewu zapraszam do PG 1. W murach tej szkoły możesz rozwijać talent wokalny śpiewając w Międzyszkolnym Chórze Consonans, w zespołach wokalnych oraz uczestnicząc w indywidualnych zajęciach wokalnych.

Nauczyciel muzyki: Ewa Sterczewska

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster