czwartek, 27 czerwca 2019
wtorek, 30 marca 2010 14:34   
Sukces Teatru Muzycznego z PG1

23 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu w czasie Przeglądu Teatralnego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje zdolności aktorskie, wokalne i taneczne.

 Nie pierwszy już raz młodzież brała udział w tego rodzaju konkursie, osiągając znaczne sukcesy („Romeo i Julia” II miejsce Radom 2007, Nagroda Młodzieżowego Jury, „Pieśń świętojańska o Sobótce” I miejsce Radom2005). Tym razem pokazaliśmy musical "Mały Książę".


- To był profesjonalnie przygotowany występ- stwierdził po przedstawieniu jeden z jurorów  Włodzimierz Mancewicz (znakomity aktor Teatru Powszechnego w Radomiu) - Jestem pełen uznania zarówno dla młodych aktorów, jak i reżyserii musicalu. Scena żyła, wszystko na niej współgrało.


Doceniony został także nowatorski pomysł pokazania "Małego Księcia".
Pan  Mancewicz udzielił nam również kilku cennych wskazówek, które z pewnością przydadzą się w dalszej pracy. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki, które zostaną ogłoszone 7 maja na uroczystej gali w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Nasz zespół jako jeden z trzech wyróżnionych został na nią zaproszony, a które miejsce zajmiemy? To się niebawem okaże.


(red)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster