Medale Mistrzostw Polski Kickboxingu i sukcesy w międzynarodowej rywalizacji zawodników Tang Soo Do Pionki

24.04.2024 źródło, fot.: Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Tekst przeczytasz w 3 min.

Dla zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki ostatnie tygodnie były niezwykle intensywne. Mając w pamięci zakończone wielkim sukcesem sportowym i organizacyjnym Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do, które odbyły się w połowie marca w Pionkach pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Pionki przyszedł czas na kolejne prestiżowe wydarzenia sportowe.

W dniach 12-14 kwietnia w Będzinie odbyły się Mistrzostwa Polski Kickboxingu Juniorów, Seniorów i Weteranów w Pointfighting i Light Contact oraz Kadetów w Kick Light.

Do rywalizacji o mistrzowskie tytuły przystąpiło blisko tysiąc zawodników z ponad stu klubów Polskiego Związku Kickboxingu.

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci pionkowskiego klubu, którzy aż osiem razy stanęli na mistrzowskim podium:

 • Jakub Płachta – 2 m. pointfighting seniorzy -89kg,
 • Zuzanna Maj – 2 m. pointfighting seniorki +70kg,
 • Aleksandra Grzywacz – 2 m. pointfighting seniorki -50kg,
 • Jakub Klimowicz – 2 m. pointfighting juniorzy -89kg,
 • Zuzanna Mąkosa – 2 m. pointfighting juniorki -70kg,
 • Piotr Olszewski – 3 m. pointfighting seniorzy -57kg i 3 m. light contact seniorzy – 57kg,
 • Jakub Grzywacz – 3 m. pointfighting seniorzy -57 kg.
 • Martyna Grabowska – 5-8 m, pointfighting juniorki -50kg.

Trochę zabrakło szczęścia i przysłowiowego błysku, aby uzyskane rezultaty były jeszcze bardziej okazałe. Najbliżej mistrzowskiego tytułu był Jakub Płachta, który podobnie jak rok temu, przegrał walkę finałową zaledwie jednym punktem, choć wydawało się, że w ostatniej chwili wykonał wyrównującą akcję. Bardzo szkoda, że Ola i Kuba Grzywaczowie ze względu na sprawy rodzinne musieli „odpuścić” swoje pojedynki w strefie medalowej, gdyż oboje nie byli bez szans na osiągniecie jeszcze lepszych rezultatów.

W tym samym czasie, gdy nasi juniorzy i seniorzy rywalizowali o tytuły mistrzowskie kickboxingu w Będzinie, w Wołominie odbył się turniej: International Tang Soo Do Tournament. W tegorocznej edycji, którą rozegrano w sobotę 13 kwietnia, wystąpiło prawie dwustu zawodników z 13 klubów w tym silna reprezentacja All Tang Soo Do Organization z Holandii.

Mimo nieobecności naszych czołowych juniorów, seniorów i instruktorów, przebywających w Będzinie pionkowski klub wystawił prawie pięćdziesięcioosobową reprezentację, która spisała się doskonale zdobywając aż 87 medali: 36 złotych, 30 srebrnych i 21 brązowych. Wynik ten zapewnił TSD Pionki zwycięstwo w klasyfikacji generalnej klubów. Ponadto trójka reprezentantów wywalczyła tytuły najlepszych zawodników w swoich grupach wiekowych:

 • Amelia Wojda: najlepszy zawodnik w kategorii dzieci,
 • Iga Woźniak: najlepszy zawodnik w kategorii katetów,
 • Krzysztof Monkosa: najlepszy zawodnik w kategorii seniorów.

Warto podkreślić, że posiadający czerwony pas (3 gup) Krzysztof Monkosa zwyciężył też w walkach czarnych pasów mężczyzn, którą zorganizowano w formie uroczystej gali a Wiktoria Rutkowska stanęła na trzecim stopniu podium w rywalizacji kobiet.

Wyjazd na Mistrzostwa Polski w Będzinie został dofinansowany przez Zarząd Powiatu Radomskiego w ramach zadania publicznego: „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo, w zawodach wojewódzkich i centralnych”.

Natomiast udział w wołomińskim turnieju został sfinansowany przez Burmistrza Miasta Pionki Roberta Kowalczyka w ramach zadania publicznego: „Organizacja zajęć sportowo – rekreacyjnych w zakresie upowszechniania sportów walki wśród dzieci i młodzież uzdolnionej sportowo z terenu Gminy Miasta Pionki”.

Szkolenie zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki odbywa się w ramach zadania publicznego: „Organizacja zajęć sportowo – rekreacyjnych w zakresie upowszechniania sportów walki wśród dzieci i młodzież uzdolnionej sportowo z terenu Gminy Miasta Pionki”, finansowanego przez Burmistrza Miasta Pionki.

Medale Mistrzostw Polski Kickboxingu i sukcesy w międzynarodowej rywalizacji zawodników Tang Soo Do Pionki

Zobacz także

Krwiodawco twoja krew jest bardzo potrzebna!!!
Krwiodawco twoja krew jest bardzo potrzebna!!!
Poranek z teatrem dla najmłodszych
Poranek z teatrem dla najmłodszych
Moto Kropla w Pionkach już po raz czwarty
Moto Kropla w Pionkach już po raz czwarty
Amelia Wojda najlepszą zawodniczką „Piaseczno Open XII”
Amelia Wojda najlepszą zawodniczką „Piaseczno Open XII”
„TE MURY” w dwóch aktach – premiera spektaklu Teatru Czerwoniutkie
„TE MURY” w dwóch aktach – premiera spektaklu Teatru Czerwoniutkie