Każdy jest zwycięzcą swoich słabości – XVII Zawody Sportowe dla Osób Niepełnosprawnych

04.06.2024 fot.: Kurier Pionkowski Tekst przeczytasz w 2 min.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach już po raz 17. zorganizowały zawody sportowe dla osób z niepełnosprawnościami z terenu powiatu radomskiego. W życiu społecznym naszego miasta, to wyjątkowy dzień, bowiem możemy gościć wspaniałe osoby spoza Pionek, które bardzo chętnie odwiedzają nasze miasto, by uczestniczyć w różnych wydarzeniach, także dedykowanych bezpośrednio do nich. Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku w zmaganiach sportowych wzięło udział ponad 200 osób.

Każdego roku na Ogródku Jordanowskim w Pionkach odbywają się sportowe rywalizacje w ramach których każdy z uczestników jest zwycięzcą, bo celem zawodów jest przede wszystkim dobra zabawa i integracja. I choć mogłoby się wydawać, że impreza sportowa dla osób z niepełnosprawnościami ma charakter typowo rozrywkowy, to jednak konkurencje są bardzo wymagające. Oczywiście są dostosowane do wieku uczestników i ich możliwości ruchowych. Zawodnicy z ogromnym zaangażowaniem oraz wolą walki przystąpili do rywalizacji fair play. Każdy starał się zdobyć jak najlepsze wyniki, by stanąć na podium, odebrać medal, pamiątkowy dyplom i nagrodę.

Zawody mają na celu podkreślenie zdolności osób niepełnosprawnych do pokonywania barier i własnych słabości, a także zachęcić ich do uprawiania sportu.

Każdego dnia pokonujecie swoje słabości i nawet jeśli nie zdobędziecie żadnego medalu, już jesteście zwycięzcami – mówiła kierownik WTZ Renata Glimasińska, a radna powiatu radomskiego Kamila Kaczorowska dodała: – Każdy z nas bardzo łatwo przyzwyczaja się do miłych rzeczy, ale jak trudno pokonać każdą barierę w życiu, to możemy się przekonać na przykładzie państwa. Życzę wam na co dzień samych życzliwych ludzi wokół i takiego ciepła i serca, które bije nieustannie ode mnie dla was na zawsze.

Rywalizacje sportowe z którymi zmagali się uczestnicy tegorocznego wydarzenia to m.in.: rzut piłką lekarską, bieg po torze z przeszkodami, rzut piłką do kosza, rzut woreczkiem do celu, rzut do tarczy, bieg na 30 metrów, slalom z odbijaniem piłeczki oraz najzabawniejsza z rywalizacji – rzut beretem.

Zawodom zawsze towarzyszy wspaniała atmosfera, a rywalizacja pomiędzy uczestnikami odbywa się na zasadach fair play. O tym, że przede wszystkim jest to świetna zabawa świadczą uśmiechy na twarzach uczestników oraz skandowane na koniec zawodów podziękowanie dla organizatorów, pracowników jednostek podległych, opiekunów oraz wolontariuszy.

Zobacz także

Abolicja śmieciowa dla mieszkańców miasta Pionki
Abolicja śmieciowa dla mieszkańców miasta Pionki
Wakacje z Miejskim Ośrodkiem Kultury
Wakacje z Miejskim Ośrodkiem Kultury
70 lat Pionek, 7 weekendów pełnych emocji – bądź z nami!
70 lat Pionek, 7 weekendów pełnych emocji – bądź z nami!
„Startuj z Mazowsza” – dodatkowy czas na zgłoszenia
„Startuj z Mazowsza” – dodatkowy czas na zgłoszenia
Szczep 41 PDHiZ
Szczep 41 PDHiZ „Rzeczpospolita Skautowa” z wyprawą do Hiszpanii i Portugalii