Gala 10-lecia KS Tang Soo Do Pionki

28.11.2021 Tekst przeczytasz w 3 min.

28 listopada 2021 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach przy ul. Zakładowej 5 odbyła się jubileuszowa gala Klubu Sportowego Tang Soo Do Pionki.

Gala z okazji 10-lecia KS TSD Pionki pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Pionki Roberta Kowalczyka miała odbyć się 20 marca 2020 roku, ale ze względu na wystąpienie pandemii coronavirusa i wprowadzony na kilka dni przed imprezą lockdown uroczystość została odwołana. Od tamtego momentu Zarząd klubu szukał możliwości swobodnego (bez ograniczeń) przeprowadzenia Gali. Ponieważ ten czas nie nadszedł Zarząd Klubu postanowił zorganizować Galę, mimo coraz trudniejszej sytuacji covidowej jeszcze w tym roku.

Gala KS TSD Pionki to wielkie wydarzenie dla członków klubu oraz osób z nim związanych. Jest to okazja do złożenia podziękowań dla tych wszystkich bez których klub nie mógłby istnieć, ale również wyśmienita okazja do pochwalenia się osiągnięciami zawodników.

Przybyłych na tę wyjątkową uroczystości gości przywitał gospodarz, Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk:

– Panie starosto, panie wójcie, drodzy trenerzy, zawodnicy, sympatycy i przyjaciele klubu Tang Soo Do Pionki, witamy was bardzo serdecznie w pięknym obiekcie, Kasynie Urzędniczym. Jestem zaszczycony tym, że mogę uczestniczyć w tak ważnej uroczystości, aczkolwiek młodej, bo 10 lat istnienia klubu, to tak naprawdę czas niezbyt długi, ale te 10 lat pokazuje, że można o coś powalczyć, że można coś pozytywnego zrobić, że można ludzi łączyć. Klub Tang Soo Do Pionki jest przykładem tego, że można stworzyć atmosferę do tego aby dzieci i młodzież w dzisiejszych czasach odciągnąć od komputera czy smartfona. Jestem bardzo dumny z tego, że taki klub jest właśnie w moim mieście. Nie będę ukrywał, że chciałbym aby nadal w nim był i żeby się w nim nadal rozwijał.

Aby klub miał swoje stałe miejsce, burmistrz Robert Kowalczyk wraz ze współpracownikami i radą miejską postanowili żeby w budynku po dawnej szkole podstawowej nr 3, późniejszym gimnazjum nr 1, powstało Centrum Sportu Młodzieżowego, także sportów walki.

Na ręce prezesa klubu Tomasza Woźniaka oraz trenera Dariusza Sułka, Robert Kowalczyk i Kamila Kaczorowska złożyli szczególne podziękowania za trud włożony w wychowanie tak wspaniałych sportowców, którzy osiągają najlepsze wyniki na arenie międzynarodowej.

Dariusz Sułek przypomniał wszystkim historię powstania Klubu Sportowego Tang Soo Do Pionki, który zrodził się z przeciwności losu oraz ogromnej pasji. Początkowo klub tworzyło kilka osób trenujących w starej hali na terenie Pronitu. Z czasem do klubu przystępowało coraz więcej zawodników, pojawili się sponsorzy, zarówno samorządowi, jak i przedsiębiorcy oraz osoby fizyczne, które finansowo wspierają nadal rozwój klubu, ale przede wszystkim pomagają dzieciom i młodzieży w rozwijaniu talentu i wspinania się coraz wyżej po szczeblach kariery sportowej. Na arenie międzynarodowej zawodnicy z klubu odnoszą niesamowite osiągnięcia, a z każdych zawodów przywożą mnóstwo medali. Podium stało się dla nich nieodzownym elementem każdych zawodów.

Za cały ten trud, za finansowanie, za wsparcie dziękował wszystkim sympatykom i przyjaciołom klubu trener Dariusz Sułek wręczając pamiątkowe medale, które trafiły m.in. do wiceburmistrz miasta Pionki Kamili Kaczorowskiej, dyrektor MOK Agaty Chmielweskiej, dyrektora POSiR Andrzeja Iwanowskiego, dyrektor PSP nr 5 Barbary Glimasińskiej, wójta gminy Pionki Mirosława Ziółka i starosty radomskiego Waldemara Trelki, a także do wielu innych osób, które każdego dnia pomagają klubowi w działalności. Jak mówił trener, bez tych ludzi, zawodnicy nie osiągnęliby tego wszystkiego, co udało im się zdobyć zaledwie w ciągu 10 lat.

Pandemiczne obostrzenia nie pozwoliły by na sali widowiskowej MOK zasiedli wszyscy sympatycy KS TSD Pionki. Wielu z nich musiało również zrezygnować z obecności ze względu na chorobę lub objęcie kwarantanną. Niemniej i tak gala 10-lecia zgromadziła wiele osób, którzy dopingują wspaniałych zawodników. Oprócz części oficjalnej, młodzi i ci trochę starsi zawodnicy przygotowali dla swoich gości wspaniały pokaz umiejętności. Na scenie pojawili się także tancerze z Klubu Tańca KICK Pionki. A dla gości tego wyjątkowego wieczoru powstała wystawa obrazująca 10 lat działalności klubu.

Jubileuszową galę poprowadziła Anna Molenda z Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach.

Zobacz także

Apel o niedokarmianie zwierząt
Apel o niedokarmianie zwierząt
Napisz wiersz dla Babci i Dziadka - konkurs dla dzieci
Napisz wiersz dla Babci i Dziadka - konkurs dla dzieci
Zaszczep swojego pupila
Zaszczep swojego pupila
Ruszyły prace przy przebudowie ul. Targowej
Ruszyły prace przy przebudowie ul. Targowej
Kolejna inwestycja oddana do użytku – Pionkowski Manhattan
Kolejna inwestycja oddana do użytku – Pionkowski Manhattan