Dzień Dziecka w Pionkach

03.06.2024 fot.: Kurier Pionkowski Tekst przeczytasz w 2 min.

W naszym mieście Dzień Dziecka świętowany jest przez kilka i na każdego czeka mnóstwo atrakcji oferowanych przez urząd miasta, jednostki podległe oraz stowarzyszenia i grupy, które chętnie przyłączają się do takich wydarzeń.

Jak każdego roku największą popularnością cieszy się niedzielny festyn organizowany nad Stawem Górnym, gdzie nie tylko na najmłodszych czeka mnóstwo atrakcji. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, dzieci mogły skorzystać z zabaw z animatorami, pożeglować na jachtach klasy Omega, wziąć udział w zabawach z nagrodami, warsztatach tematycznych itp. Oczywiście nie mogło zabraknąć barwnych dmuchańców czy malowania twarzy i ogromnych mydlanych baniek, które najmłodsi uwielbiają.

Podczas festynu odbywały się zabawy sportowe, a uczestnicy mieli okazję odwiedzić namioty instytucji miejskich, by skorzystać z atrakcji przygotowanych przez pracowników. Restauracja WOLF serwowała darmowe lody, organizatorzy festynu przygotowali słodki poczęstunek i drobne upominki dla dzieci.

W ramach obchodów Dnia Dziecka w sobotę wydarzenia sportowe, czyli Mistrzowskie Skrzaty Mazowsze 2024 – turniej piłkarski dla dzieci, który odbył się na Stadionie Miejskim, zawody pływackie na Basenie Miejskim oraz zawody wędkarskie nad Stawem Górnym.

Współorganizatorami obchodów Pionkowskiego Dnia dziecka byli: Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ekoPionkio Sp. z o. o., PWKC w Pionkach Sp. z o.o., Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Pionkach, Miejska Biblioteka Publiczna, Nadleśnictwo Kozienice,  Stowarzyszenie Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej, Stowarzyszenie Motocyklowe Pionki, Stowarzyszenie Klub Żeglarski PIONKI, Komisariat Policji w Pionkach, Ochotnicza Straż Pożarna w Pionkach, Klub Sportowy „PROCH” Pionki, Koło PZW nr 18 Miasto Pionki oraz WOLF Pub&Restaurant.

Pełną galerię zdjęć z obchodów można zobaczyć na fb Kurier Pionkowski.

Zobacz także

Wakacje z Miejskim Ośrodkiem Kultury
Wakacje z Miejskim Ośrodkiem Kultury
„Startuj z Mazowsza” – dodatkowy czas na zgłoszenia
„Startuj z Mazowsza” – dodatkowy czas na zgłoszenia
Spotkanie z mieszkańcami
Spotkanie z mieszkańcami
Premiera filmu dokumentalnego Kryptonim “Klasztor” – dopaść Pileckiego
Premiera filmu dokumentalnego Kryptonim “Klasztor” – dopaść Pileckiego
Już wkrótce rajd rowerowy z okazji Pionkowskiego Dnia Pszczoły
Już wkrótce rajd rowerowy z okazji Pionkowskiego Dnia Pszczoły