wtorek, 22 września 2020
środa, 16 września 2020 20:54   
Bezpiecznie w miejskim autobusie

Bezpiecznie w miejskim autobusie

Niezapowiedziana kontrola inspektorów Sanepid w Pionkach w miejscach użyteczności publicznej oraz transporcie miejskim – wynik: żadnych zastrzeżeń.

16 września inspektorzy Sanepid skontrolowali wyrywkowo kilka miejsc użyteczności publicznej oraz sklepów. Sprawdzano m.in. zabezpieczenie sprzedawców, odpowiednie odległości pomiędzy kupującymi, zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję rąk – niestety nie wszyscy właściciele obiektów handlowych dostosowują się do wymaganych zaleceń.

Zdecydowanie lepiej jest w obiektach użyteczności publicznej, np. urząd miasta, MOPS, CAL, MOK, gdzie na wejściu do budynków znajdują się środki dezynfekujące i przestrzegane jest by każdy wchodzący miał zasłonięte usta i nos. Dodatkowo każda instytucja prowadzi rejestr odwiedzających, aby w razie przypadku wykrycia koronawirusa istniała szybka możliwość poinformowania Sanepidu o potencjalnie narażonych na zakażenie.

Skontrolowany został również autobus miejski. Wszyscy pasażerowie podróżują w maseczkach i dezynfekują dłonie przy wejściu do pojazdu. Kierowca jest w pełni wyposażony w środki ochrony osobistej, a także dba o to by w autobusie, zgodnie z zaleceniami, była odpowiednia liczba pasażerów.

Przypominamy, że w przestrzeni zamkniętej, tj. m.in. w urzędach, transporcie miejskim, sklepach nadal obowiązują obostrzenia sanitarne dot. m.in. zasłaniania ust i nosa. To samo dotyczy przestrzeni publicznej, gdzie nie można zachować wymaganej 1,5 m odległości od innych, np. na targach, bazarach.

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster