wtorek, 22 września 2020
środa, 09 września 2020 10:31   
MP kadetów starszych w Krynicy

MP kadetów starszych w Krynicy

W dniach 4-6 września w Krynicy Zdrój odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów Starszych w walkach pointfighting i light contact. Wicemistrzyniami Polski zostały Alicja Wiszniowska i Wiktoria Rutkowska z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki.

Był to pierwszy turniej mistrzowski Polskiego Związku Kickboxingu w czasie pandemii koronawirusa.

Zawody odbyły się zgodnie z protokołem bezpieczeństwa a wystąpiło w nich ponad stu pięćdziesięciu uczestników z 43 klubów kickboxingu.

Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki reprezentowała piątka zawodników, która wystąpiła w walkach pointfighting. Świetnie wynik osiągnęła żeńska, bardziej doświadczona część naszej reprezentacji. Zarówno Alicja Wiszniowska (kategoria -55kg) jak i Wiktoria Rutkowska (-60kg) po bardzo dobrych pojedynkach zdobyły srebrne medale. Obie przegrały walki finałowe zaledwie jednym punktem z faworyzowanymi przeciwniczkami a wynik końcowy mógł być równie dobrze odwrotny. Jest więc pewien niedosyt ale forma i styl walki , jakie zaprezentowały nasze zawodniczki napawa dużą satysfakcją.

Jakub Klimowicz, Mikołaj Malicki i Oskar Amanowicz debiutowali na imprezie kickboxing tak wysokiej rangi, przy czym dwaj pierwsi debiutowali zarazem w nowej kategorii wiekowej. Gdyby mistrzostwa odbyły się w planowanym terminie na wiosnę, wtedy startowaliby jeszcze jako kadeci młodsi.

Tutaj nieszczęśliwie trafili już w pierwszych walkach na późniejszych zwycięzców kategorii kończąc zawody w fazie eliminacyjnej. Z całą pewnością zebrali cenne doświadczenie, które powinno zaprocentować w przyszłości.

Wyjazd na mistrzostwa został sfinansowany przez Zarząd Powiatu Radomskiego w ramach zadania publicznego: „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo, w zawodach wojewódzkich i centralnych”.

KSTSD

 

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster