wtorek, 22 września 2020
piątek, 21 sierpnia 2020 17:11   
Pumptrack – umowa na dofinansowanie podpisana

Pumptrack – umowa na dofinansowanie podpisana

 

W ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020 Gmina Miasta Pionki otrzymała dofinansowanie przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa rowerowego placu zabaw, typu pumptrack w Mieście Pionki”.

Umowa dofinansowania zawarta pomiędzy Miastem Pionki, a Województwem Mazowieckim została podpisana w dniu 21 sierpnia 2020 r. przez Rafała Rajkowskiego – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego i Kamilę Kaczorowską – Zastępca Burmistrza Miasta Pionki. Pomoc finansowa wynosi 211.000,00 zł, a inwestycja ma zostać wykonana i rozliczona do końca tego roku budżetowego.

Rowerowy plac zabaw ma już wkrótce powstać w parku przy ul. Niepodległości w bliskiej odległości Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Celem powstania toru w naszym mieście jest przede wszystkim propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Rowerowy plac zabaw to innowacyjny, przeznaczony do zbiorowej rekreacji, specjalnie przygotowany tor do bezpiecznej jazdy na rowerze, rolkach, deskorolkach czy hulajnogach, zdobywający niezwykłą popularność na całym świecie. Pionkowski tor wybudowany zostanie w tzw. wersji modułowej, czyli będzie można go rozbudować w przyszłości, by lepiej dostosować go do potrzeb osób korzystających.

Pumptrack to miejsce z którego korzystać będą mogli nie tylko profesjonaliści, ale także amatorzy. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy tor będzie przejezdny ze zróżnicowanymi prędkościami, zarówno dla małych rowerków dziecięcych, jak i dużych rowerów górskich.

(fot. przykładowy pumptrack - techramps.com)

Pumptrack – umowa na dofinansowanie podpisana

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster