wtorek, 22 września 2020
piątek, 21 sierpnia 2020 16:03   
Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej

Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej

Na tegoroczne obchody  rocznicy wybuchu II wojny światowej zapraszają: Burmistrz Miasta Pionki - Robert Kowalczyk, Rada Miasta Pionki, Proboszcz Parafii pw. Świętej Barbary – Ks. Kan. Stanisław Bujnowski.

Uroczystości rozpoczną się 1 września o godz. 17:00 na Cmentarzu Nowym w Pionkach. Przedstawiciele lokalnych władz, związki i stowarzyszenia kombatanckie oraz zaproszeni goście złożą wieńce i kwiaty na "Górce Zasłużonych", gdzie pochowani są harcerze i partyzanci polegli podczas II wojny światowej. Następnie odprawiona zostanie Polowa Msza Święta.

Chcielibyśmy zachęcić wszystkich mieszkańców, aby w tym dniu włączyli się do obchodów zarówno poprzez uczestnictwo w uroczystości na Cmentarzu Nowym, jak też przez uhonorowanie ofiar II wojny światowej przez zapalenie symbolicznego znicza lub złożenia kwiatów w miejscach pamięci znajdujących się w naszym mieście.

Mamy nadzieję, że hołd poległym w czasie II wojny światowej odda wielu mieszkańców naszego miasta, a pamięć o tych tragicznych wydarzeniach będzie przekazywana młodszym pokoleniom.

Podczas uroczystości prosimy o zachowanie aktualnie obowiązujących zasad epidemiologiczno - sanitarnych.

Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster