wtorek, 22 września 2020
wtorek, 18 sierpnia 2020 12:08   
Finał Grand Prix Pionki 2020

Finał Grand Prix Pionki 2020

Za nami Finał Grand prix Pionki 2020 w siatkówce plażowej. 15 sierpnia odbył się finał rozgrywek, które trwały od początku lipca.

W turniejach eliminacyjnych wzięło udział 58 zawodników, po to aby do finału wyłonić najlepsze 8 par: Jakub Norek/Jakub Wrzesień, Michał Berent/Łukasz Grzyb, Oskar Kutyba/Paweł Jedynak, Leszek Cholewa/Paweł Fiutka, Karol Jaworski/Andrzej Wojcieszak, Piotr Filipowicz/Dominik Wanat, Szczepan Gębczyk/Adam Chrzanowski i Cezary Kowalczyk/Igor Iwański.

Przy pięknej pogodzie na doskonale przygotowanych trzech boiskach przez pracowników Pionkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, rozpoczęliśmy finały o godzinie 10:00. Pierwsze mecze eliminacyjne nie przyniosły niespodzianek i faworyci byli w drugiej rundzie systemu brazylijskiego. Od drugiej rundy para, która była najniżej rozstawiona Iwański/Kowalczyk wygrała 2 mecze i doszła do półfinału gdzie przegrali z parą Kutyba/Jedynak 2:0, w drugim półfinale Filipowicz/Wanat pokonali parę rozstawioną z numerem 1 Norek/Wrzesień 2:0.
W meczu o trzecie miejsce zwyciężyli Jakub Norek i Jakub Wrzesień i otrzymali czek na kwotę 600 zł i puchary. W finale pewne zwycięstwo odnieśli Oskar Kutyba i Paweł Jedynak pokonując Piotra Filipowicza i Dominika Wanata 2:0. Najlepsi otrzymali czek na kwotę 1400 zł, natomiast drugie miejsce to kwota 1000 złotych.


POSiR


 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster