czwartek, 06 sierpnia 2020
poniedziałek, 06 lipca 2020 14:28   
Charytatywnie dla Tosi i Misia Sewisia

Charytatywnie dla Tosi i Misia Sewisia

5 lipca na terenie Ośrodka Staw Górny w Pionkach odbył się II Turniej Charytatywny Piłki Nożnej Plażowej, którego organizatorem byli: Pionki Dzieciom, Stowarzyszenie Patriotyczne Pionki oraz Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pionkach, a głównym pomysłodawcą turnieju była Justyna Boguta. Turniej odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Pionki. Gościem specjalnym był pionkowski pięściarz Rafał Grabowski.

Charytatywnie dla Tosi i Misia Sewisia

Przy sprzyjającej pogodzie, ogromnemu zaangażowaniu organizatorów oraz przede wszystkim wspaniałej frekwencji udało się zebrać do puszek ponad 4 tys. zł dla dwojga dzieci z zespołem Downa – Tosi i Sewerynka. Emocji sportowych dostarczyły drużyny: Pionki Dzieciom, Patriotyczne Pionki, Longer Team, Bartex Team, Ekipa For Fun, Legion Suskowola, Proch Pionki oraz Królewscy Jedlnia. Każda z drużyn musiała wpłacić składkę za udział w wysokości 250 zł, które oczywiście trafiły do bohaterów turnieju, czyli dwójki wspaniałych dzieci dla których grali.

Sponsorami niedzielnej zabawy byli:

 • ekoPionki,
 • Miejski Ośrodek Kultury,
 • Agencja Multiubezpieczeniowa Paweł Kobylas,
 • Dar Bud Dariusz Złotucha,
 • Marcbud Marek Baran.
Charytatywnie dla Tosi i Misia Sewisia

Turniej charytatywny to przede wszystkim rozgrywki piłki nożnej plażowej, ale także wiele dodatkowych atrakcji dla młodszych i starszych. Nad Staw Górny w Pionkach minionej niedzieli przybyły tłumy ludzi, nie tylko z naszego miasta. Ośrodek, pomimo trwającej modernizacji i rozbudowy, tętnił życiem. Od dawna nie gościł aż tak licznej grupy odwiedzających. Plaża wypełniła się po brzegi, a miejsc parkingowych zabrakło.

Turniej rozpoczął burmistrz Robert Kowalczyk życząc przede wszystkim udanej zabawy, bo choć to zmagania stricte sportowe, to nie liczyło się zwycięstwo, ale świetna zabawa i przede wszystkim szczytny cel.

Osiem drużyn zmierzyło się ze sobą na boisku do piłki plażowej. Upał i słońce nie zniechęcały do walki o puchar, a niezawodni kibice dopingowali każdą z drużyn. Goście specjalnie: Tosia i Sewerynek również znaleźli się wśród kibiców, bo piłkarzy z takimi sercami najprzyjemniej dopinguje się do walki o zwycięstwo.

Charytatywnie dla Tosi i Misia Sewisia

– Cel jest szczytny, dobra zabawa połączona z fantastycznym celem charytatywnym. Mamy już kilka kolejnych fantastycznych pomysłów i nie zawahamy się ich zrealizować – mówił kapitan drużyny Pionki Dzieciom Kamil Panufnik.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, by po pierwszych meczach zając miejsca:

Grupa I:

 1. Proch Pionki (zawodnicy rocznik 2004),
 2. Pionki Dzieciom,
 3. Patriotyczne Pionki,
 4. For Fun Team.

Grupa II:

 1. Królewscy Jedlnia,
 2. Legion Suskowola,
 3. Bartex Team,
 4. Longer Team.

W pierwszym meczu półfinałowym Proch Pionki zwyciężył z Królewskimi Jedlnia 3:0. Drugi mecz rozegrał się pomiędzy Królewskimi Jedlnia, a drużyną Pionki Dzieciom z wynikiem 5:2. W meczu o trzecie miejsce walczyli Legion Suskowola i Pionki Dzieciom – wynik 4:2. Finał rozegrał się pomiędzy drużynami Proch Pionki i Królewscy Jedlnia. Goście zdobyli 5 bramek, a naszym piłkarzom nie pozwolili strzelić ani jednej bramki. Sędziami II Turnieju Charytatywnego Piłki Nożnej Plażowej byli Łukasz Wrochna i Igor Amanowicz.

Nagrody dla zawodników wspaniałego turnieju wręczali dyrektor POSiR Andrzej Iwanowski oraz Justyna Boguta, Dorota Sadurska, Kamil Panufnik, a także gość specjalny Rafał Grabowski.

Charytatywnie dla Tosi i Misia Sewisia

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster