czwartek, 06 sierpnia 2020
piątek, 03 lipca 2020 10:35   
Kino plenerowe

Kino plenerowe

Seanse pod gołym niebem są świetną alternatywą dla sali kinowej, zwłaszcza w ciepłe wakacyjne wieczory. Już tradycja stały się plenerowe pokazy filmów organizowane przez Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. Projekcje odbędą się w dwa lipcowe wieczory na Stadionie Miejskim w Pionkach o godz. 21:30.

Wstęp na seans jest bezpłatny!

 

 

11 lipca o godz. 21:30 zaprezentujemy film pt. ”Gotowi na wszystko. Extereminator” reż. Michał Rogalski. To film, który częściowo był kręcony w Pionkach, a wśród statystów można znaleźć mieszkańców tego miasta.

Historia opowiada o piątce przyjaciół, którzy od dzieciństwa marzyli o tym żeby wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie: Exterminator. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Po dziesięciu latach od rozwiązania zespołu powracają dawne wspomnienia – pani burmistrz okazuje się wielką fanką Exterminatora ze starych czasów. Obiecuje wesprzeć zespół dotacją, jeżeli doprowadzą do jego reaktywacji. Szybko okazuje się, że propozycja ma jednak mały haczyk: chłopcy muszą wystąpić na kilku festynach, grając utwory dalekie od ich repertuaru. Męska duma nie pozwala bohaterom iść na kompromis, a wieloletnia przyjaźń i związki z kobietami poddane zostają prawdziwej próbie.

Kino plenerowe

25 lipca o godz. 21:30 zapraszamy na film pt. „Córka trenera” w reżyserii Łukasza Grzegorzka, doceniony na wielu festiwalach. W roli głównej wystąpił Jacek Braciak, który za swoją kreacje otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską.

Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel.

Kino plenerowe

Nagrody:

2018 – Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego)-Nagroda dla najlepszego filmu młodzieżowego

2018 – Łódź (Forum Kina Europejskiego „Cinergia”)-Nagroda Publiczności

2019 – Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej „Prowincjonalia”)-„Jańcio Wodnik” za najlepszą rolę męską – Jacek Braciak

2019 – Berlin (Festiwal Filmu Polskiego „FilmPolska”)-Nagroda Jury

2019 – Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego „Off Camera”)-Wyróżnienie Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych za Najlepszy Debiut Producencki – Natalia Grzegorzek

2019 – Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego „Off Camera”)-Nagroda dla najlepszego aktora w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych – Jacek Braciak

2019 – Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego „Off Camera”)-Nagroda „Rising Star” dla najlepszego aktorskiego debiutu w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych – Karolina Bruchnicka

2019 – Żytawa (Nyski Festiwal Filmowy)-Nagroda dla najlepszego aktora – Jacek Braciak

2019 – Zielona Góra (Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru)-Grand Prix

2019 – Giżycko (Giżycki Festiwal Filmowy)-„Kryształowy Żagiel” za najlepszy debiut – Karolina Bruchnicka

2020 – Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja w kategorii: Najlepsza główna rola męska – Jacek Braciak

2020 – Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja w kategorii: Najlepsza drugoplanowa rola kobieca – Agata Buzek

Kino plenerowe

Pokazy odbędą się zgodnie z reżimem sanitarnym.

Udział w projekcjach oznacza akceptację regulaminu, który znajduje się na stronie www.cal.pionki.pl.

Kino plenerowe

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster