środa, 05 sierpnia 2020
wtorek, 09 czerwca 2020 16:00   
Otwieramy tereny rekreacyjne - IV etap odmrażania gospodarki

Otwieramy tereny rekreacyjne - IV etap odmrażania gospodarki

Burmistrz Miasta Pionki informuje, że z dniem 10.06.2020 r. istnieje możliwość korzystania z terenu Ogródka Jordanowskiego, placów zabaw, siłowni zewnętrznych oraz terenów rekreacyjnych znajdujących się w mieście Pionki.  Jest to efekt IV etapu rządowego programu odmrażania gospodarki.

W związku z tym, że do chwili obecnej nie zostały opublikowane szczegółowe wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego co do sposobu bezpiecznego użytkowania infrastruktury przez dzieci, apeluje się aby dorośli, którzy odwiedzają place zabaw razem z dziećmi, zadbali o przestrzeganie najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Powinien być zachowany dystans społeczny. Jeśli na placu zabaw nie ma możliwości, by zachować dwumetrową odległość od innych - należy nadal zasłaniać usta i nos. Maseczek nie muszą nosić tylko maluchy do 4 roku życia. Starsze dzieci nadal mają taki obowiązek, gdy sytuacja tego wymaga. Jeśli na placu bawi się już dużo dzieci - bezpieczniej jest poszukać innego miejsca. Zaleca się, aby o bezpieczeństwo dzieci zadbali opiekunowie. Warto, by dziecko przed każdym wejściem na plac i po wyjściu z niego zdezynfekowało dokładnie ręce.

Pamiętajmy, że otwarcie placów zabaw nie zwalnia dorosłych z obowiązku
dbania o bezpieczeństwo swoich dzieci.

W TROSCE O SIEBIE I INNYCH PROSIMY O STOSOWANIE  SIĘ DO BIEŻĄCYCH  KOMUNIKATÓW WŁADZ I SŁUŻB SANITARNYCH.

BURMISTRZ MIASTA PIONKI
/./ Robert Kowalczyk

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster