środa, 05 sierpnia 2020
czwartek, 28 maja 2020 13:02   
Nowe inwestycje drogowe

Nowe inwestycje drogowe

Dobiegają końca prace związane z przebudową ul. Fabrycznej. Wykonawca  Z.T.B Krzysztof Wach kładzie ostatnią warstwę ścieralną nawierzchni jezdni oraz trwają prace wykończeniowe.

We współpracy z pionkowskimi przedsiębiorcami, mającymi swoje siedziby na terenach po ZTS Pronit  w maju przeprowadzono remont najbardziej zniszczonego odcinka drogi na terenie Pronitu. W ramach remontu wykonano kilkaset metrów nowej nawierzchni bitumicznej na przedłużeniu  ul. Przemysłowej.

Zakończono prace związane z remontami najbardziej zniszczonych chodników pomiędzy ul. Żeromskiego/ Orzeszkowej oraz  przy ul. Polnej. Prace wykonano na najczęściej uczęszczanych ciągach komunikacyjnych.  W ramach remontu wymieniono stare spękane nawierzchnie z płyt betonowych na nawierzchnie z kostki brukowej. Prace wykonała firma lokalna firma P.U.B. Rom-Bruk.

Nowe inwestycje drogowe

Nowe inwestycje drogowe

Na początku czerwca planowane jest rozpoczęcie prac związanych z przebudową chodnika na ul. Sienkiewicza na odcinku Leśna – Asnyka. Najkorzystniejszą ofertę złożyła na te prace  firma Marcbud.

Wśród dużych inwestycji drogowych znajdzie się gruntowa przebudowa ul. Słowackiego na  której prace są zaplanowane  w cyklu dwuletnim 2020/2021.  W ramach inwestycji oprócz przebudowy drogi ma powstać ścieżka rowerowa.

Na przełomie czerwca/lipca ma zostać ogłoszony przetarg dotyczący modernizacji tej ulicy.

Wśród innych inwestycji drogowych zaplanowanych na bieżący rok znajdują się między innymi: remonty chodników na Alejach Lipowych, Asnyka, budowa ul. Wiśniowej oraz Dziewiątego, budowa zatok postojowych na ul. Konopnickiej i Bohaterów Studzianek. Przygotowane są również projekty budowy i przebudowy dróg ul. Targowej, Alei Jagiellońskiej, Mickiewicza , Alei Lipowych, ul. Wiśniowej oraz Dziewiątego.

Wydział Rozwoju i Inwestycji

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster