czwartek, 06 sierpnia 2020
poniedziałek, 25 maja 2020 11:01   
Klubowy Turniej Tang Soo Do Pionki

Klubowy Turniej Tang Soo Do Pionki

Właśnie zakończył się Klubowy Turniej Tang Soo Do. Wzięło w nim udział prawie pięćdziesięciu (dokładnie 49) zawodników z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki. Rywalizowano wyłącznie w konkurencji form tradycyjnych ( bez form Chil Sung) w dziesięciu kategoriach uwzględniających wiek i poziom wyszkolenia uczestników. Zawodnicy wykonywali wyłącznie formy zgodne z ich stopniem szkoleniowym z listy podanej w regulaminie turnieju. Dla zwycięzców przygotowano medale. Zawody przebiegały w czterech etapach.

 

 

W pierwszym etapie, na początku maja, potencjalni uczestnicy turnieju rejestrowali się w specjalnie utworzonej grupie, równocześnie wybierając i szlifując wybraną przez siebie formę tradycyjną Tang Soo Do.

W drugim etapie zawodnicy nagrywali swoje wykonania za pomocą kamerek np. telefonicznych i zamieszczali je na turniejowej grupie.

W trzecim etapie do pracy przystąpili sędziowie. W skład siedmioosobowej komisji sędziowskiej weszli posiadacze czarnych pasów z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki: Dariusz Sułek 3 Dan, Paulina Woźniak 2 Dan, Aleksandra Grzywacz 2 Dan, Piotr Olszewski 1 Dan i Jakub Grzywacz 1 Dan. Ponadto do składu sędziowskiego zaprosiliśmy doświadczonych sędziów z Wołomińskiego Centrum Sztuk Walki: Michała Majewskiego 2 Dan i Damiana Gębala 3 Dan, którzy swoimi ocenami wnieśli dużo świeżości i nowego spojrzenia na prezentacje zawodników.

Do wyłonienia zwycięzców w poszczególnych kategoriach zastosowano „Skating system”, który jest używany głównie w rundach finałowych podczas zawodów tanecznych. Sędziowie umieszczali zawodników na poszczególnych miejscach każdej kategorii a przy obliczaniu wyniku końcowego brano pod uwagę algorytm absolutnej większości.

Pozostał ostatni etap dekoracji zwycięzców (trzy pierwsze miejsca) poszczególnych kategorii. Ponieważ od przyszłego tygodnia Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki wznawia treningi na Hali Sportowej w Pionkach każda z nagrodzonych osób otrzyma medal osobiście, oczywiście z poszanowaniem obowiązujących zasad sanitarno-epidemiologicznych.

Szczegółowa lista zwycięzców:

Grand Champion:

1. Piotr Olszewski

2. Aleksandra Grzywacz

3. Agnieszka Woźniak

Seniorzy:

1. Agnieszka Woźniak

2. Grzegorz Amanowicz

3. Sebastian Woźniak

Kadet-Junior +3 gup:

1. Alicja Wiszniowska

2. Jakub Płachta

3. Wiktoria Rutkowska

Kadeci 4-6 gup:

1. Krzysztof Monkosa

2. Milena Prokop

3. Jakub Klimowicz

Kadeci -7 gup:

1. Martyna Grabowska

2. Mikolaj Malicki

3. Amelia Konopka

Młodzicy +8 gup:

1. Jan Wojda

2. Iga Woźniak

3. Maja Gronczyńska

Młodzicy 10-9 gup:

1. Zuzanna Mąkosa

2. Patrycja Procka

3. Dorian Droździkowski

Dzieci 2011-2012 dziewczynki:

1. Liwia Wdowska

2. Barbara Amerek

3. Hanna Fila

Dzieci 2011-2012 chłopcy:

1. Paweł Zawadzki

2. Filip Pawlak

3. Kacper Sałek

Dzieci 2013-2015:

1. Gabriela Kutyła

2. Amelia Wojda

3. Nikola Kupczyk

KSTSD Pionki

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster