niedziela, 27 września 2020
środa, 04 marca 2020 12:47   
Koncert Chopinowski w MOK

Koncert Chopinowski w MOK

Fryderyk Chopin to najwybitniejszy polski kompozytor i znakomity pianista doby romantyzmu. Muzyka Chopina znana jest na całym świecie i stanowi inspiracje dla młodych artystów. Urodził się we wsi Żelazowa Wola a dzień jego narodzin przypada zawsze 1 marca choć w metryce chrztu sporządzonej w kościele parafialnym w Brochowie widnieje data 22 lutego.

 

Koncert z okazji 210 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, odbył się w poniedziałek, 2 marca 2020, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach.

Przybyłych gości przywitali Pani Agata Chmielewska – Dyrektor MOK Pionki oraz Pan Zdzisław Włodarski – Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Pionkach, którzy zaprosili gości na wspaniały koncert wypełniony muzyką fortepianową.

Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach zaprezentowali się uczniowie Pionkowskiej i Radomskiej szkoły muzycznej: Maria Mordka, Nikola Wiączek oraz Sylwia Wiśniewska. Podczas koncertu zaprezentowała się również Marcelina Borek w wierszu Wandy Chotomskiej.

Z recitalem chopinowskim wystąpił Michał Drewnowski z zespołem New Art Chamber Soloists w składzie: Katarzyna Korzycka i Piotr Jakubowski – skrzypce, Michał Członka – altówka, Marcin Bańczyk – wiolonczela, wykonali Koncert Fryderyk Chopin – Koncert fortepianowy e-mool op. 11.

MOK

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster