niedziela, 27 września 2020
środa, 04 marca 2020 08:47
Srebrny medal Irish Open dla Jakuba Płachty

Jakub Płachta z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki wywalczył w Pucharze Świata Kickboxingu „Irish Open” w Dublinie srebrny medal w walkach light contact kadetów starszych +69kg.

To kolejny bardzo wielki sukces Kuby, który w zeszłym roku zdobył tytuł wicemistrza Europy kickboxingu w Gyor a także zdobył dwa puchary świata w Budapeszcie.

Puchar Świata Irish Open jest największa imprezą kickboxingu na świecie. W tegorocznej edycji zanotowano prawie 3,5 tysiąca zgłoszeń z 33 krajów. Impreza odbywała się na 14 matach i 2 ringach.

Poziom rywalizacji był niezwykle wysoki, o zwycięstwo, choćby w jednej walce było więc bardzo trudno. Zdobycie medalu w Irish Open jest marzeniem niejednego kickboxera. Tym bardziej zdobycz medalową Kuby należy postrzegać jako coś wyjątkowego.

Jest też ona swoistym ukoronowaniem 10-letniej historii Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki.

To był ostatni start Kuby w kategorii kadetów starszych w zawodach międzynarodowych. Gratulując mu sukcesu mamy nadzieję, że z niemniejszym powodzeniem będzie prezentował się w kategorii juniorów.

KSTSD

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."