niedziela, 27 września 2020
wtorek, 03 marca 2020 19:37   
Polak na urlopie nagrodzony owacjami na stojąco

Polak na urlopie nagrodzony owacjami na stojąco

1 marca 2020 r. na scenie Centrum Aktywności Lokalnej przy pełnej sali widzów wystawiono spektakl „Polak na urlopie” w wykonaniu pionkowskiej grupy kabaretowej Agat. Mnóstwo dobrego żartu i wspaniała gra aktorska z udziałem męskiej części pracowników CAL wprowadziła widzów w wyśmienity nastrój.

Wspólne śpiewanie piosenek kojarzonych z wakacjami, śmiech do łez z prezentowanych na scenie skeczy kabaretowych oraz wspaniała oprawa muzyczna i sceniczna sprawiły, że niedzielne popołudnie można zaliczyć do udanych. Kabaret AGAT jak zwykle stanął na wysokości zadania by zaskoczyć widzów i zagwarantować im wspaniałą zabawę.

Na stali tłum choć to popremierowy spektakl, ale AGAT cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców naszego miasta. Coraz częściej zapraszany jest do innych gmin, bo takiej grupy nie ma w okolicy.

„Polak na urlopie” to pełna swobody satyra o naszych przywarach i krytykowaniu wszystkiego co możliwe. Któż z nas, będąc na urlopie nie kwapił się do dosadnych komentarzy na temat cen w restauracjach i nazywania restauratorów krwiopijcami?

Prawdziwy góral spod samiuśkich Tater wybrał się na urlop z żoną, która dawała cień przed słońcem i osłonę od wiatru oszczędzając góralowi konieczność rozstawiania parawanu. I choć góral wie, że drewna do lasu wozić nie należy, to w towarzystwie własnej żony przynajmniej nie narażał się na małżeńską zdradę. Niestety wakacje nad morzem zakończył hasłem iż po raz pierwszy i ostatni kąpał się w morzy. Woli swojskie klimaty swoich ukochanych gór, gdzie nie musi przemierzać kilometrów w poszukiwania skrawka plaży by rozłożyć koc… tuż koło śmietnika.

Ten sam, biedny góral (Dariusz Pawłowicz) został postawiony przed sądem, gdyż wyrzucając telewizor przez okno przez przypadek wyrzucił ukochaną teściową, która niefortunnie wplątała się w kabel. Góral nie mógł już znieść ciągłego oglądania przez żonę i teściową seriali emitowanych na wszelakich kanałach telewizyjnych. Głodny, brudny i zmęczony nie wytrzymał napięcia. I choć wyrok za swój czyn przyjął z lekkim poczuciem niesprawiedliwości, to po uzyskaniu informacji iż jego cela wyposażona będzie w telewizor poprosił o podwojenie kary aby wreszcie mógł w spokoju obejrzeć 66 powtórkę ukochanego serialu „Janosik”.

Skecz kolegów z wojska, biednych emerytów, wywołał gromkie brawa i śmiech do łez. Okazuje się, że brom podawany w wojsku zaczął działać dopiero na emeryturze. Los biednego polskiego emeryta nie jest łatwy o czym przekonali się widzowie słuchając o konieczności bezpłatnej jazdy autobusem miejskim w celu obejrzenia reklam leków, po której emeryt od razu czuje się zdrowszy.

Szwagier na wspólnym urlopie z żoną, to najgorsza opcja z możliwych. A już bezrobotny, ale roszczeniowy, doprowadza do białej gorączki. I choć obyło się bez rozlewu krwi, to był ostatni wspólnie spędzony urlop. Wyjazd z żoną na ryby również nie był najlepszym pomysłem, bo ani się zrelaksować, ani posiedzieć w ciszy. Za to rozmowa dwóch sąsiadów o miło spędzanych wakacjach za granicą prowadzona zza stodoły dowiodła jak bardzo lubimy kłamać na temat urlopowych wyjazdów. Pobyt na Krecie niekoniecznie okazuje się wyjazdem na grecką wyspę, a do spędzenia takiego urlopu wystarczy jedynie… łopata.

Dwaj recydywiści, czyli Marcin Alot i Marcin Góralski zaprosili na wspaniałą wiejską dyskotekę, która na scenę przyciągnęła obecnych na sali kilku radnych, którzy przyszli na spektakl na specjalne zaproszenie grupy kabaretowej AGAT. Na spektakl zapraszał wszystkich radnych również burmistrz Robert Kowalczyk, ale tylko pięciu panów znalazło czas na spędzenie niedzielnego popołudnia podczas wyśmienitego spektaklu.

Miłym gestem ze strony radnych był tzw. Projekt-Niespodzianka, który zaskoczył członków grupy AGAT. W imieniu Pań oraz jedynego Mężczyzny w tej grupie serdecznie dziękujemy za przemiłą niespodziankę, która pozwoli na realizację dalszego rozwoju grupy.

Kto nie był niech żałuje. Na spektaklach AGAT zawsze gwarantowana jest świetna zabawa.

 

R.P.

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster