środa, 30 września 2020
wtorek, 25 lutego 2020 17:02   
FERIE W BIBLIOTECE

FERIE W BIBLIOTECE

W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach aktywnie włączyła się w zapewnienie dzieciom atrakcji w trakcie ferii zimowych.

Naszym pomysłem były Ferie z planszówkami. Spotykaliśmy się w bibliotece dwa razy w czwartek 13 lutego i w kolejny czwartek 20 lutego aby pograć w gry planszowe.  Ideą tego typu aktywności było pokazanie dzieciom, że grać można nie tylko patrząc w ekran i rozmawiając na czacie ale świetną alternatywą jest gra w planszówki z przeciwnikiem którego widzimy, z którym możemy porozmawiać, który może zostać naszym przyjacielem.

I chyba nam się to udało. Dzieci świetnie się bawiły. Te które przyszły same szybko znalazły znajomych, przyłączały się do rozgrywek, bo wiadomo, że im więcej tym weselej. Wachlarz gier był bardzo rozpięty. Każdy znalazł coś dla siebie. Dla najmłodszych były puzzle z ulubionymi postaciami z bajek, dla trochę starszych gry typu Junior „Monopoly Junior” czy „Zgadnij kto to Junior”.

Starsze dzieci mogły wybrać klasyki takie jak szachy, warcaby, bierki, chińczyk czy statki lub nowsze gry jak na przykład „Nie mów tak nie mów nie”, „Gorący ziemniak”, czy „Kalambury”. Uczestnicy spotkań z grami planszowymi wychodzili od nas bardzo zadowoleni.

MBP

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster