poniedziałek, 21 września 2020
wtorek, 25 lutego 2020 12:03   
Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

 

Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach oraz Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Pionki zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Miasta i Gminy Pionki, a także mieszkańców Miasta Pionki na uroczyste spotkanie z okazji Światowego Dnia Organizacji Pozarządowych.

 

Światowy Dzień NGO został ustanowiony przez brytyjską organizację humanitarną „Marcis Liors Skadmanis”, został oficjalnie uznany przez Forum Organizacji Pozarządowych Morza Bałtyckiego Rady Państw Morza Bałtyckiego w dniu 17 kwietnia 2010 r.

Pierwsze obchody tego dnia odbyły się w 27 lutego 2014 roku w Helsinkach.

NGO zajmują się edukacją, sportem, kulturą, walką z ubóstwem, wsparciem potrzebujących, popularyzacją nauki, ochroną zdrowia, rozwojem lokalnych aktywności i wieloma innymi dziedzinami.

To właśnie 27 lutego każdego roku cały świat powinien podziękować organizacjom pozarządowym za wielką pracę jaką wykonują na rzecz społeczeństwa. Przedstawiciele NGO (społecznicy) zasługują na szacunek za to, że swoimi działaniami spełniają społeczną misję wkładając w to wysiłek, ogromną energię i zapał. Działając z uporem pokonują na swojej drodze wiele przeszkód.

Dziękujemy wszystkim NGO za kawał dobrej roboty!!!

W programie występy:

- Stowarzyszenia Seniorów AGAT,

- Stowarzyszenia Seniorów „Barwy Życia Razem”,

- Stowarzyszenia Seniorów Kontrast.

Czwartek 27 lutego 2020,

godzina 17:00,

Wstęp wolny,

Serdecznie zapraszamy!

CAL

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster