poniedziałek, 21 września 2020
czwartek, 06 lutego 2020 18:19   
Sławomir Wąsik zaprasza na „Wyspy szczęśliwe”

Sławomir Wąsik zaprasza na „Wyspy szczęśliwe”

 

Zapraszamy do Centrum Aktywności Lokalnej 21 lutego godz. 17.00 na projekcję filmu "Wyspy szczęśliwe" oraz spotkanie z jego autorem – Sławomirem Wąsikiem.

Po raz kolejny będziemy mieli okazję porozmawiać z osobą wszechstronną, której niezwykle bliskie są zagadnienia związane z ochroną przyrody. Sławek Wąsik to: przyrodnik, fotografik, autor tekstów, realizator filmów dokumentalnych, niezależny producent filmowy, instruktor fotografii i filmu. Jego specjalnością jest fotografowanie i filmowanie przyrody i krajobrazu, szczególnie dzikich zwierząt w warunkach naturalnych. Ponadto zajmuję się tropieniem, poznawaniem i opisywaniem życia zwierząt. Współpracuję z wieloma stowarzyszeniami, redakcjami pism, wydawnictwami oraz instytutami naukowymi, między innymi z Instytutem Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Dorobek filmowy autora jest imponujący –  realizuje filmy dokumentalne samodzielnie na zlecenie instytucji państwowych, towarzystw ekologicznych oraz produkcje własne.

Sławomir Wąsik zaprasza na „Wyspy szczęśliwe”

Jest odznaczony Złotą Odznaką Honorową Ligii Ochrony Przyrody za zasługi w działalności na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego (rok 2003) oraz jest Laureatem Mazowieckiej Niezapominajki 2007 r.

Sławomir Wąsik zaprasza na „Wyspy szczęśliwe”

Film "Wyspy szczęśliwe" został zrealizowany w ramach projektu Mazowieckie rezerwaty przyrody. W województwie mazowieckim jest ich 190 a w granicach miasta Warszawy znajduje się dwanaście rezerwatów przyrody. Niejednokrotnie wystarczy nieznacznie zboczyć z asfaltu, żeby znaleźć się wśród trzystuletnich drzew, wystarczy się zatrzymać i podnieść wzrok, by dostrzec rzadkie gatunki ptaków czy owadów. Film jest opowieścią o przyrodzie w granicach miasta Warszawy, pokazuje jak bogate jest życie przyrody tuż obok blokowisk, przybliża bogactwo fauny i flory, niekiedy gatunki unikalne, choćby legi czarnego bociana, ptaka o nieprzeciętnej urodzie i biologii.

Sławomir Wąsik zaprasza na „Wyspy szczęśliwe”

Zapraszamy serdecznie.

 

CAL, fot. Sławomir Wąsik

 

Sławomir Wąsik zaprasza na „Wyspy szczęśliwe”

 

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster