poniedziałek, 21 września 2020
wtorek, 04 lutego 2020 13:14   
Przejście przez tory z oświetleniem

Przejście przez tory z oświetleniem

W dniu 4 lutego na prośbę burmistrza Roberta Kowalczyka odbyło się spotkanie z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w sprawie oświetlenia przejścia przez tory i doświetlenia dojść od strony ul. Dębowej oraz ul. Radomskiej.

Od kilku miesięcy mieszkańcy miasta apelowali do burmistrza oraz radnych miejskich o jakiekolwiek oświetlenie niebezpiecznego przejścia przez tory. Władze miasto poprosiły o interwencję w tej sprawie posła Konrada Frysztaka. W dniu 4 lutego 2020 r. o godz. 10:00 doszło do planowego spotkania przedstawicieli Gminy Miasta Pionki z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Skarżysku Kamiennej reprezentowanymi przez Pawła Nurzyńskiego oraz Pawła Ciesielskiego.

Przejście przez tory z oświetleniem

Celem spotkania było ustalenie zakresu prac dla poprawy bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych przez tory kolejowe.

Przejście przez tory z oświetleniem

– PKP przychyliło się do naszej prośby i rozpocznie procedurę zmierzającą do oświetlenia przejścia przez tory wraz z dojściami – skomentował spotkanie burmistrz Robert Kowalczyk. – Dodatkowe oświetlenie w tym miejscu znacząco poprawi komfort pieszych oraz zapewni zdecydowanie większe bezpieczeństwo.

Przejście przez tory z oświetleniem

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster