poniedziałek, 21 września 2020
piątek, 17 stycznia 2020 16:08   
Strażacy z OSP mają nowy sprzęt

Strażacy z OSP mają nowy sprzęt

W dniu 17 stycznia 2020 r. odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dzięki funduszom od Marszałka Województwa Mazowieckiego miasto Pionki zakupiło sprzęt dla strażaków-ochotników.

– Jest to sprzęt ratowniczy, ochronny, ale również wspomagający wasze działania – mówił do druhen i druhów burmistrz Robert Kowalczyk. – Bardzo się cieszę, że udało nam się zrealizować wszystkie zamówienia jeszcze do końca 2019 r. Przekazujemy go dzisiaj żebyście użytkowali go dla dobra mieszkańców.

Strażacy z OSP mają nowy sprzęt

Druh Daniel Kupis serdecznie podziękował za zaangażowanie i pomoc w pozyskanie środków na zakup potrzebnego sprzętu, ale także za remont strażnicy OSP Pionki.

– W tym roku również będziemy starali się o pozyskanie pieniędzy na wyposażenie żeby mieszkańcy mogli być pewni, że będziemy mieli czym ich ratować i pomagać – mówił prezes OSP Daniel Kupis. – To dla nas ogromna przyjemność, że możemy przejąć tak wartościowy sprzęt. Bardzo dziękujemy za pomoc w imieniu swoim i mieszkańców, bo gdyby nie pan, to by się to nie udało. Bardzo proszę złożyć serdeczne podziękowania dla marszałka Adama Struzika.

Strażacy z OSP mają nowy sprzęt

Wśród sprzętu m.in. nowy agregat prądotwórczy, kamera termowizyjna czy specjalne rękawice ochronne i mała piła do podcinania gałęzi, która pozwoli strażakom szybciej i łatwiej usuwać połamane gałęzie.

Strażacy z OSP mają nowy sprzęt

R.P.

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster