poniedziałek, 28 września 2020
poniedziałek, 13 stycznia 2020 18:42   
Rekord WOŚP. Mieszkańcy Pionek ofiarowali 42 tys. zł

Rekord WOŚP. Mieszkańcy Pionek ofiarowali 42 tys. zł

28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W Pionkach padł rekord, zebrano łącznie ponad 42 tysiące złotych.

 

 

Już od godziny 8:00 wolontariusze kwestowali na ulicach naszego miasta i jak sami podkreślali, mieszkańcy Pionek bardzo chętnie wspierali tę szlachetną akcję. Finał, tuż po godzinie 12:00 zainaugurowały „Pionkowskie Morsy”, które drugi rok z rzędu wspierają orkiestrę.

Główna część imprezy rozpoczęła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach o godzinie 16:00. W tym roku zagrały aż trzy zespoły muzyczne. Jako pierwszy na scenie zaprezentował się dobrze znany pionkowskiej publiczności Power Blues 40+. Tuż po nich wystąpił radomski zespół No Control oraz pochodząca również z Radomia grupa Scream. W trakcie finału odbyły się, poprowadzone przez dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Ryszarda Dybińskiego licytacje, w których można było zdobyć wiele atrakcyjnych przedmiotów m.in. piłkę z autografami piłkarzy klubów Cracovia i Polonia podarowaną przez burmistrza Roberta Kowalczyka, vouchery upominkowe, koszulki i rękawice bokserskie z autografami sportowców, rękodzieło czy tradycyjnie gadżety orkiestrowe.

Tegoroczne licytacje wzbudziły szczególnie duże zainteresowanie wśród uczestników. Wśród osób, które wsparły 28 finał WOŚP w Pionkach był poseł Konrad Frysztak, który przeznaczył na licytację krawat, w którym składał ślubowanie poselskie wraz z certyfikatem oraz zaproszeniem do zwiedzania Sejmu.

Kwota uzyskana z przeprowadzonych licytacji to blisko 9 tysięcy złotych. W trakcie imprezy odbyła się loteria fantowa, która co roku cieszy się wielkim zainteresowaniem.

Miejska Biblioteka Publiczna prezentowała orkiestrową bibliotekę, a w niej zabawy plastyczne dla najmłodszych. Nie zabrakło słodkości w kawiarence WOŚP, malowania twarzy, a także możliwości uzyskania porady dietetyka. Finał zakończył się o godzinie 20:00 tradycyjnym światełkiem do nieba.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom, darczyńcom, sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy wsparli tegoroczny finał.

R.N.

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster