niedziela, 27 września 2020
piątek, 10 stycznia 2020 13:55   
E-usługi dla mieszkańców Pionek

E-usługi dla mieszkańców Pionek

W dniu 10 stycznia 2020 r. umowę w sprawie e-usług podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski i burmistrz Robert Kowalczyk.

Nowa jakość usług publicznych świadczonych elektronicznie, a także informatyzacja Urzędu Miasta Pionki to założenia projektu, który decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzyma ponad 1,6 mln zł unijnego dofinansowania. W ramach projektu wdrożonych zostanie 7 e-usług, które zdecydowanie ułatwią mieszkańcom załatwianie spraw urzędowych. Dzisiaj umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz przedstawiciele Gminy Miasta Pionki – burmistrz Robert Kowalczyk i skarbnik Beata Pietrus.

E-usługi dla mieszkańców Pionek

Projekt będzie realizowany w siedzibie Urzędu Miasta Pionki, w publicznych szkołach podstawowych nr 1, 2 i 5, w przedszkolach nr 1, 2 i 3, w Żłobku Miejskim „Wesoły Pajacyk” oraz Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Centrum Aktywności Lokalnej. Środki zostaną przeznaczone na zakup oprogramowania, które obejmie elektroniczny obieg dokumentów, modernizację (upgrade) i wymianę systemów dziedzinowych, zakup oprogramowania do serwerów, portal e-usług wraz z chmurą, aplikacje mobilną, e-rekrutację, e-ewidencję pobytu dziecka w przedszkolu/żłobku i e-obiady oraz e-radę. Dodatkowo wymieniony zostanie sprzęt komputerowy np. serwery, macierze, urządzenia do archiwizacji, komputery, skaner, szafa serwerowa. Zaplanowano także modernizację serwerowni oraz kupno niezbędnych licencji.

Sprawy urzędowe bez kolejek

E-usługi pozwolą załatwić sprawy w dowolnym miejscu i czasie, otrzymując dostęp do np. wniosków, deklaracji, pism czy dokumentów w wersji elektronicznej. Korzyści jest więcej, to m.in. oszczędność czasu związana z możliwością załatwienia wielu spraw przez internet, nowoczesna i sprawniejsza komunikacja, oszczędności finansowe, korzyści dla pracowników urzędu i jednostek oświatowo-wychowawczych.

E-usługi dla mieszkańców Pionek

R.P.

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster