poniedziałek, 21 września 2020
wtorek, 07 stycznia 2020 17:36   
Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli

6 stycznia już po raz siódmy ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Tegoroczne święto Objawienia Pańskiego odbyło się pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”.

Mieszkańcy tłumnie spotkali się na Ogródku Jordanowskim przy ulicy Leśnej, gdzie organizatorzy - pionkowska Rada Zakonu Rycerzy Kolumba im. św. Michała Archanioła, rozdawali flagi, korony oraz śpiewniki.

W tym roku uczestnicy Orszaku mogli wziąć udział w loterii fantowej z atrakcyjnymi nagrodami. Zebrane w ten sposób środki przeznaczone będą na zakup aparatów tlenowych do Hospicjum Domowego w Radomiu. Punktualnie o godzinie 12 modlitwę Anioł Pański odmówił goszczący na pionkowskim orszaku bp. Piotr Turzyński. Tuż po modlitwie Rycerze Kolumba przekazali w darze mieszkance Pionek nowy wózek inwalidzki.

Tradycyjnie na trasie Orszaku przygotowano pięć scenek jasełkowych, z których pierwszą na Ogródku Jordanowskim przedstawili uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pionkach. Kolejne scenki przy ulicach Dębowej, Niepodległości oraz Alei Jana Pawła II przygotowali uczniowie pionkowskich szkół podstawowych oraz harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Jak co roku Orszak zakończył się przy szopce, gdzie mędrcy złożyli przyniesione dary. Błogosławieństwa mieszkańcom udzielił bp. Piotr Turzyński.

Na zakończenie orszaku wylosowano nagrody w loterii fantowej oraz zaproszono uczestników orszaku na poczęstunek, który odbył się na Placu Konstytucji 3 Maja.

RN

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster