niedziela, 27 września 2020
środa, 01 stycznia 2020 03:41   
SYLWESTER NA OGRÓDKU JORDANOWSKIM

SYLWESTER NA OGRÓDKU JORDANOWSKIM

Stary 2019 rok żegnaliśmy wspólnie na Ogródku Jordanowskim, gdzie tłumy mieszkańców bawiły się przy dźwiękach wesołej muzyki.

Punktualnie o godz. 22:00 na Ogródku Jordanowskim rozpoczął się Sylwester Miejski. Imprezę poprowadził Marcin Alot dyrektor Centrum Aktywności Lokalnej.

Jako pierwszy wystąpił zespół „Vegas”, który zagrzewał gości do tańca. Prawdziwą furorę zrobił jednak zespół „Jambo Africa”. Zespół Jambo Africa powstał w 2000 roku jako pierwsza w Polsce grupa muzyczna, w której występowali wyłącznie czarnoskórzy wykonawcy. Swoje pierwsze kroki muzyczne stawiali pod nazwą Africa Star - jako amatorski zespół studentów z Czarnego Lądu. Przy okazji jednego z występów doszło do spotkanie z producentami muzycznymi ze Studia Hit, którzy zaproponowali im wspólne stworzenie całkowicie nowego, profesjonalnego projektu muzycznego. I tak właśnie powstał porywający, dynamiczny show składający się z popularnych przebojów Africa Simone, Saragossa Band, Goombay Dance Band, Makomy oraz oryginalnych afrykańskich utworów, przywiezionych do Polski przez członków grupy. Dziś największym osiągnięciem zespołu jest to, że od tylu już lat koncerty Jambo Africa niezmiennie spotykają się z wielkim zainteresowaniem publiczności - dowodem jest choćby pokaźna ilość filmów oraz zdjęć z występów, zamieszczanych w internecie przez fanów grupy. Obecni członkowie grupy to Natasha, Nyasha, Jack, Patrick i Martin. Pochodzą z Kenii, Zimbabwe, Republiki Kongo, Kamerunu i Senegalu.

Publiczność przy muzyce „Jambo Africa” bawiła się wyśmienicie. Artyści gorąco zachęcali do zabawy przy samej scenie, a także zaprosili do nauki afrykańskiego tańca na scenę. Popularne utwory śpiewał każdy bez względu na wiek. Wszyscy bawili się przy gorących rytmach i chyba nie było osoby, która choć na chwilę nie poddałaby się muzyce. Tańczy seniorzy, dzieci w kolorowym, roześmianym i skocznym wężu przemierzały Ogródek Jordanowski zapraszając do wspólnej zabawy.

„Jambo Africa” wprowadzili publiczność w nowy 2020 rok. Wszyscy wspólnie odliczali sekundy do wybicia północy i składali sobie życzenia. Gdy ucichły na moment wystrzały fajerwerków burmistrz Robert Kowalczyk wraz z wiceburmistrz Kamilą Kaczorowską oraz radnymi obecnymi na miejskiej imprezie złożyli mieszkańcom życzenia noworoczne.

– Wspólnie z panią wiceburmistrz i radnymi witamy was bardzo serdecznie w 2020 roku – mówił Robert Kowalczyk. – Wszyscy trochę z żalem, ale i z nadzieją pożegnaliśmy rok 2019, bo myślę, że każdemu z nas w minionym roku coś dobrego i miłego się przydarzyło. Z dużym optymizmem witamy Nowy 2020 Rok, bo przecież każdy z nas ma marzenia i chciałby aby one się spełniły. Życzę państwu aby ten rok był rokiem spełnionych pragnień i marzeń.

– Kochani, a ja wam życzę wszelkiej pomyślności, samych życzliwych ludzi wokół siebie, zdrowia, szczęścia i miłości na każdy dzień – życzyła wiceburmistrz. – Wszystkiego dobrego w nowym roku 2020.

Po gorącym przywitaniu Nowego Roku mieszkańcy do godziny 1:30 bawili się przy coverach znanych i lubianych piosenek, które śpiewał zespół „Vegas”.

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster